roztomilí, fúzatí, s obrovským nosom a čiapkou narazenou cez oči. Kto aspoň jedného nemá tento rok doma, ako by snáď ani nebol. Tieto malé roztomilé vianočné postavičky, ktoré si obľúbili nielen deti, ale aj dospelí, totiž rozžiaria vaše Vianoce!

Reklamy

Títo kúzelní piadimužíci sa k nám dostali zo Švédska, kde darčeky nerozdáva Ježiško, ale práve vianočný škriatok s dlhou hustou bradou a typickou špicatou čapicou. A rýchlo si našli cestu do našich domovov rovnako ako stále populárnejší severský štýl, ktorý je inak jednoduchý a triezvy.

Ak si aj vy chcete tento rok interiér vyzdobiť v severskom štýle, zabudnite na preplácané dekorácie. Pri výzdobe stavte na tlmené farby a prírodniny. Nezabudnite tiež na bielo svietiace svetelné reťaze, svietniky a sviečky. Chýbať nemôžu ani bieli soby či jelene. A samozrejme aj vianočný škriatok, ktorému, aby všetky tie darčeky pobral, pomáhajú aj iní škriatkovia a trpaslíci.

Výroba vianočného škriatka je jednoduchšia, ako si myslíte

Roztomilí škriatkovia sa dajú zohnať v obchodoch s bytovými doplnkami, na vianočných trhoch, na internetových handmade trhoviskách aj v rôznych tvorivých skupinkách na sociálnych sieťach. Pokiaľ ste ale aspoň trošku manuálne zruční, môžete sa pustiť do ich vlastnoručný výroby.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com