Roztomilí, fúzatí, s obrovským nosom a čiapkou narazenou cez oči. Kto aspoň jedného nemá tento rok doma, ako by snáď ani nebol. Tieto malé roztomilé vianočné postavičky, ktoré si obľúbili nielen deti, ale aj dospelí, totiž rozžiaria vaše Vianoce!

Reklamy

Títo kúzelní piadimužíci sa k nám dostali zo Švédska, kde darčeky nerozdáva Ježiško, ale práve vianočný škriatok s dlhou hustou bradou a typickou špicatou čapicou. A rýchlo si našli cestu do našich domovov rovnako ako stále populárnejší severský štýl, ktorý je inak jednoduchý a triezvy.

To, že je vianočný škriatok tak obľúbenou vianočnou dekoráciou dokazuje aj množstvo fotografii, ktoré ste nám poslali*. Na krbe, pod vianočným stromčekom, na krbe, polici alebo dokonca v záhradke. Všade navodia úžasnú atmosféru na dvere klopkajúcich Vianoc. Každý jeden je úžasný, jedinečný a vyrobený z láskou!

Výroba vianočného škriatka je jednoduchšia, ako si myslíte

Roztomilí škriatkovia sa dajú zohnať v obchodoch s bytovými doplnkami, na vianočných trhoch, na internetových handmade trhoviskách aj v rôznych tvorivých skupinkách na sociálnych sieťach. Pokiaľ ste ale aspoň trošku manuálne zruční, môžete sa pustiť do ich vlastnoručný výroby.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj

* Ak nesúhlasíte so zverejnením vašej fotografie na stránke sikovnik.sk, bezodkladne nás prosím kontaktujte na sikovnik@sikovnik.sk a fotografiu z našich stránok zmažeme!