Vianočné dekorácie nemusia byť drahé a plastové. Oveľa príjemnejší efekt získate, ak použijete prírodné materiály, ktoré tiež nádherne voňajú. Najlepší efekt dosiahnete použitím materiálov a rastlín, ktoré nám poskytuje v tejto dobe príroda. Majú svoj význam, symboliku a k Vianociam patria.

Reklamy

V minulosti ľudia používali len to, čo im príroda dala a čo bolo možné uchovať. Od toho sa odvíjala symbolika, ktorá je im prisudzovaná.

Šišky a ovocie, predovšetkým orechy symbolizujú počiatky nového života. Stále zelené materiály, ako sú konáre ihličnanov alebo určité druhy listnatých drevín, ktoré využívame k tvorbe vianočných dekorácií, predstavujú životnú silu a odvahu prečkať nevľúdne ročné obdobie.

Dnes si pre vás pripravili inšpiráciu naši fanúšikovia a čitatelia. Nahliadnite do ich príbytkov a načerpajte vianočnú náladu z týchto fotografii.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: facebook.com/sikovnik.sk

* Ak nesúhlasíte so zverejnením vašej fotografie na stránke sikovnik.sk, bezodkladne nás prosím kontaktujte na sikovnik@sikovnik.sk a fotografiu z našich stránok zmažeme!