Milujete letné kúpanie v bazéne a nadzemné či iné dočasné riešenia vám nevyhovujú? Aj v malej záhrade sa dá vytvoriť fantastická vodná oáza. Menší bazén vám zaberie minimum miesta, a pritom dokáže splniť všetky vaše požiadavky na letné osvieženie.

Reklamy

Za malý bazén sa považuje spravidla každý, ktorý zaberá plochu menej ako 18 m². Takýto bazén by mal svojím tvarom a veľkosťou maximálne využiť potenciál, ktorý priestor pri dome ponúka. Je dobré prispôsobiť tvar bazéna k domu tak, aby bazén zapadol do celkovej koncepcie záhrady.

Praktickým tvarom v záhradách je štvorec alebo obdĺžnik. Často totiž zaberá väčšinu záhrady, či terasy a rozhodujú sa preň skutoční milovníci vody. Oválny alebo bazén v tvare ľadvinky krásne vynikne v strednej záhrade.

Pri výbere veľkosti a tvaru bude dôležitým kritériom nielen veľkosť pozemku, vzhľad domu, ale aj váš životný štýl a predstavy o bezprostrednom okolí v blízkosti bazéna.

Aké sú výhody menších zapustených bazénov?

Výhodou menších bazénov je v prvom rade ich cena, menšia spotreba vody a ľahšia údržba. Vždy je lepším riešením zapustený bazén ako sezónny nadzemný. Je rozdiel pozerať sa na krásnu upravenú záhradu, ako keď vám vo výhľade na ňu bráni nadzemná konštrukcia.

Zapustené bazény prinášajú i určité súkromie a bezpečnosť vo forme prekrytia. Zastrešenie bazéna sa dá úplne uzamknúť a bazén sa dá využívať na kúpanie aj pod zastrešením.

Inšpirujte sa

Ak plánujete toto leto zaobstaranie bazéna, pozrite si našu galériu, kde sme pre vás pripravili množstvo úžasných nápadov z celého sveta. Nech sa páči!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com