Cesnak, na rozdiel od iných plodín, rastie a vyvíja sa stabilne napriek poveternostným podmienkam. V júni začína rastlinka zo všetkých síl pestovať hlávky a našou úlohou je rastlinkám v tom pomôcť.

Aby sa cesnak naplno rozvinul, najlepšie hnojivo, ktoré možno v júni aplikovať, je monofosfát draselný! Pre cesnak zatiaľ nič lepšie nevymysleli monofosfát draselný obsahuje 2 najdôležitejšie látky pre rast klinčekov, a to: draslík 33% a fosfor 50%.

Obidve látky sa dajú bez problémov riediť vo vode pri izbovej teplote, s tým by nemali byť žiadne problémy.

Vďaka prítomnosti ľahko stráviteľného fosforu v hnojive rastliny rýchlejšie a lepšie tvoria nukleové kyseliny, urýchľujú a zlepšujú sa všetky metabolické procesy, stimuluje sa rast koreňov a tým aj strúčikov cesnaku.

Draslík v hnojive podporuje transport uhľohydrátov, podieľa sa na syntéze bielkovín, na raste klinčekov, podporuje akumuláciu živín v okopaninách a zvyšuje zimnú odolnosť a odolnosť plodiny voči suchu.

Po zaliatí cesnaku monofosfátom draselným rastlina posilní imunitný systém, ktorý v budúcnosti pomôže odolávať hubovým chorobám, ako sú: Alternaria, peronospóra, biela hniloba.

Hnojenie je veľmi rýchle a jednoduché, musíte zriediť 1 polievkovú lyžicu monofosforečnanu draselného v 10-litrovej zalievacej nádobe a zaliať 2 metre štvorcových výsadby cesnaku.

Po zaliatí cesnak zosilnie a strúčiky rýchlo vyrastú.

Pozrite si tiež:

°°°

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!