Čo je to pekná záhrada? Od rôznych ľudí by sme na túto otázku dostali zrejme rôzne odpovede. Niekto obľubuje klasické, či romantické záhrady, zatiaľ čo iní sa lepšie cítia v moderných záhradách.

Reklamy

Svet záhrad je naozaj pestrý – od vidieckych záhrad cez záhrady v rôznych štýloch, skalky, vodné prvky, bujné či minimalistické záhrady, bezúdržbové záhrady, malé predzáhradky až po veľké komplexné záhrady – pri takej záplave možností sa dá veľmi ľahko stratiť najmä ak práve hľadáme tú správnu inšpiráciu pre svoju vlastnú.

Pozrite si dnes množstvo záhradných nápadov a inšpirácií pre tých, ktorí si tvorbu záhrady plánujú, alebo už tú svoju záhradu realizujú či upravujú. V našom výbere nájdete stovky originálnych nápadov, takže si v nich každý môže nájsť to svoje. Užite si ich krásu a nechajte sa inšpirovať!

Kliknutím na obrázok otvoríte celú galériu

Rozkvitnutá záhrada je pastvou pre oči a dokonalým miestom na relax od jari do jesene. Ak uvažujete nad založením kvetinových záhonov, pozrite si tieto nádherné inšpirácie.

Kvetinové záhony a ostrovčeky. 50 fantastických nápadov, ako skrášliť každú záhradu

Ak však chcete vytvoriť dokonale nádhernú záhradu, musíte si všetko dobre do detailu vymyslieť. Videli ste tie pekné, usporiadané a vyzdobené záhrady?

Oddelenie záhonov od trávnika má viacero výhod, či už estetických alebo praktických. Môžme spomenúť zamedzené prerastanie trávnika pomedzi kvety alebo kríky. Rovnako oceníte aj čistotu pri kosení popri takomto záhone.

25 kreatívnych nápadov, ako oddeliť kvetinový záhon od trávnika

Pozrite si 40 originálnych nápadov, ako oživiť záhradu a terasu pomocou kvetináčov. Stačí len popustiť uzdu svojej fantázii a nechať sa inšpirovať prúdom kreatívnych nápadov, ktoré dokážu premeniť aj staré haraburdy na krásne a jedinečné dekorácie. Výsledok bude rozhodne stáť za to!

Kvetináče v záhrade. Nechajte sa inšpirovať krásnymi nápadmi pred výberom toho vášho

Aj z takýchto starých a na prvý pohľad už nepotrebných vecí sa dá spraviť krásny dekoračný kvetináč.

Pozrite si tiež výber záhradných dizajnov, inšpirácií a nápadov pre ľudí ktorí si tvorbu záhrady plánujú, alebo už tú svoju záhradu realizujú či upravujú.

150 najkrajších nápadov a inšpirácií pre vašu záhradku

Ak však nemáte záhradu len krásu a chcete si v nej aj niečo dopestovať, určite sa vám hodia aj tieto nápady. Využite vyvýšené záhony z paliet alebo plastu a vaša záhradka nebude len štýlová, ale aj účelná.

50+ skvelých inšpirácií na vyvýšený záhon so štýlovým a účelným dizajnom

Ak zaroveň plánujete výsadbu, určite sa vám zíde aj táto šikovná pomôcka!

Záhradka a úroda ako z katalógu vďaka tejto jednoduchej pomôcke

Každá zima dá poriadne zabrať nejednému trávniku. Dostať ho opäť do formy nebude vôbec ťažké, ak sa budete držať týchto šiestich základných krokov.

6 základných krokov, ako po dlhej zime oživiť váš trávnik

Ak uvažujete o malej zmene záhradky s nízkym rozpočtom, ste na správnom mieste. Mále zmeny v záhradke nevyžadujú extra prostriedky a s trochou inšpirácie dokážete premeniť aj vašu záhradku alebo dvor na čarovné miesto.

30 jednoduchých záhradných nápadov, ktoré budete chcieť zaručene vyskúšať

Ak hľadáte zaujímave a skvelé nápady, ako vylepšiť vašu záhradu, určite sa nechajte inšpirovať touto galériou. Popínavé rastliny ponúkajú funkčnosť a estetiku, ako žiadny iný prvok záhrady.

Nekonečné možnosti, ako pridať vašej záhrade nádherný vizuálny dojem a osobnosť. Popínavé rastliny

Rozliate kvetináče dodajú vašej záhrade alebo predzáhradke čarovnú atmosféru. Pozrite si množstvo nápadov, ako si túto dekoráciu vytvoriť.

Vytvorte si úžasnú atmosféru na vašej záhrade. 25 nádherných nápadov na „rozliate kvetináče“

Terasy, záhony, sedenia, krby, dekorácie…. Načerpajte aj vy inšpiráciu, ako pomocou obyčajného kameňa vykúzliť nádhernú záhradu a originálne dotvoriť každý exteriér, ktorý vás nebude stať veľa!

60 úžasných nápadov, ako spraviť vašu záhradu úžasnou pomocou obyčajného kameňa

Nie všetky rozbité veci je nutné hneď vyhodiť. Nádoba na zachytávanie dažďovej vody, kvetinový záhon či dokonca malý rybník. Dajte s starej vani druhý život a inšpirujte sa sa, ako by mohla zdobiť aj vašu záhradu.

Ako dať starej vani nový život? 70 úžasných inšpirácií pre vašu záhradu

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!