Vedeli ste, že vo vašej kuchyni je čarovná ingrediencia, ktorá môže zmeniť vašu každodennú rutinnú starostlivosť? Rozmarínový oplach – jednoduchý, prírodný recept sľubuje nielen úžasnú zmenu, ale aj zrýchlenie rastu vašich vlasov.

Reklamy

Nedávno nastalo skutočné šialenstvo pre tento úžasný rozmarínový oplach. Blogeri, Instagrameri a známe osobnosti sa po jeho použití chvália úžasnými výsledkami.

Rosmarinus officinalis - rozmarín lekársky. Ako už názov napovedá, tento vždyzelený, aromatický ker má mnoho liečivých hodnôt

Za čias našich babičiek bol ešte populárnejší ako dnes. Pamätáte si na túto slávnu pieseň Where My Rosemary Goes?

Známy a oceňovaný v starovekých gréckych a biblických časoch. V našej ľudovej kultúre bol symbolom šťastia a harmónie, keď sa pripevnil na svadobný veniec a potom sa umiestnil do záhrady .

Verilo sa, že každodenné pitie rozmarínového čaju zabezpečuje dlhšiu mladosť a odďaľuje nástup staroby.

Rozmarín sa v medicíne používal na liečbu kŕčov v črevách, žlčových a močových cestách, porúch krvného obehu, na zvýšenie fyzickej výkonnosti a psychickej imunity.

Rozmarín na vlasy

Ale nielen zdravotné vlastnosti sa pripisujú tejto nádhernej rastline. Vďaka obsahu trieslovín, flavonoidov, polyfenolových kyselín a mnohých ďalších zložiek úžasne pôsobí aj na vlasy.

Stimuluje rast vlasových cibuliek a zlepšuje stav vlasov po celej ich dĺžke. Stávajú sa hladké, hodvábne a lesklé.

Umožňuje vám zbaviť sa mnohých problémov s pokožkou hlavy, ako je suchá a svrbiaca pokožka hlavy alebo lupiny. Fytochemické zlúčeniny obsiahnuté v rozmaríne majú antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti.

Recept na terapeutický a ošetrujúci oplach vlasov.

1. Prevarte 800 ml vody.
2. Zalejeme ňou hrsť rozmarínu (môže byť sušený aj čerstvý, prípadne aj rozmarínový olej)
3. Odstavíme aspoň na 30 minút, najlepšie na pár hodín.
4. Precedíme a uložíme do chladničky.

Použitie:

Najprv si vlasy umyte ako obvykle šampónom, opláchnite vodou a potom vlasy opláchnite rozmarínovým oplachom. Vmasírujte do pokožky hlavy. Potom opláchnite vodou, aby ste uzavreli vlasové kutikuly.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: HOLISTICHABITS/YOUTUBE