Sklokeramická doska prináša veľké výhody. Musíte sa o ňu ale dobre starať, a keď sa na nej utvoria škvrny, treba ich ihneď zlikvidovať. To môžete urobiť aj pomocou prostriedkov, ktoré máte doma.

Reklamy

Sklokeramická doska prináša mnoho výhod, napríklad takú, že na jej fungovanie nie je potrebný prívod plynu. Zároveň sa aj rýchlo nahrieva a nie je náročná na údržbu, za čo vďačí svojmu hladkému povrchu.

Ale každému spotrebiču sa niekedy stane, že sa na ňom vytvoria fľaky. Ako ich zlikvidovať?

Umývanie pred varením

Aj keď je to možno divné, sklokeramickú dosku treba čistiť aj pred jej aktívnym použitím. Tento trik vašej doske totiž dokáže predĺžiť životnosť.

Je to kvôli tomu, že keď po varení dosku nepoužívate, dopadá na ňu prach a ďalšie nečistoty. Varenie na takomto povrchu ju teda môže poškodiť. Preto vždy pred použitím použite na utretie vlhkú handričku, aby ste sa uistili, že varíte na čistej nezaprášenej ploche.

Škrabka v prípade núdze

Niekedy sa skrátka stane v kuchyni nejaká nehoda. Či už sa niečo vyleje, vyskype, kvapne alebo podobne. Ideálne je samozrejme zareagovať okamžite a škvrny utrieť, ale nie vždy si to môžete všimnúť.

Potom sa stane, že na doske objavíte zapečené a spálené škvrny. Tie už handričkou len ťažko odstránite, takže rada je použiť špeciálnu škrabku.

Zachraňující roztok

Tvoria sa vám na doske škaredé škvrny? Môže ich spôsobovať aj obyčajná voda. Čím je tvrdšia, tým budú škvrny nevzhľadnejšie. Pokiaľ si ich všimnete, stačí obyčajný trik.

Urobíte roztok zo surovín, ktoré máte doma. Tými sú ocot a jedlá sóda. Na plochu, kde sú škvrny, nasypte rovnomerne tenkú vrstvu jedlej sódy. Do rozprašovača nalejte ocot a postriekajte roztokom špinavú plochu.

Mieru spoznáte tak, že jedlá sóda začne bublať. Potom už len chvíľu počkajte, až sa škvrny uvoľnia a vy potom môžete ľahko všetko zotrieť.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!