Veľké sladké ríbezle sú snom každého záhradkára, ale na dosiahnutie takýchto výnosov je dôležité starostlivo sa o kríky starať.

Reklamy

Dnes vám prezradím skvelý spôsob, ako zvýšiť úrodu ríbezlí a zároveň sa zbaviť mnohých škodcov kríkov.

Tento úkon robievam v marci, keď ešte býva obyčajne sneh. Celú zimu hromadím šupky zo zemiakov a banánov tak, že šupky suším na radiátore a potom ich meliem na prach v starom mlynčeku na kávu.

Výslednú organickú hmotu skladujem v sklenených nádobách až do jari a leta a postupne ju používam v záhrade na rôzne plodiny.

Táto metóda spočíva v rozsypaní pomletých šupiek zmiešanej s rozdrveným uhlím na sneh okolo kríka! Takýto postup má 2 obrovské výhody a teraz vám o nich poviem podrobne.

Prvým plusom je zničenie škodcov. Keďže cez deň páli slnko, miesto, kde sme nasypali prach, je čierne, sneh okolo kríka sa úplne roztopí a vďaka tomu sa skôr prebudia škodcovia.

Následne svoju robotu urobia nočné mrazy. Nebojte sa o kríky, mrazy už spravidla nie sú také studené, aby rastlina mohla vymrznúť, ale škodcovia zomrú.

Druhým plusom je výborné organické hnojivo, ktoré sa s prvým jarným teplom začne veľmi rýchlo rozkladať. Zeleninové šupky sú zásobárňou živín.

Rozkladom získate mastný humus, ktorý bez výnimky premení bobule na veľké.

Do tejto zmesi môžete pridať záhradnú kremelinu a dokonca aj horčičný prášok, to všetko sú užitočné hnojivá, ktoré vyživia krík.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!