V júni pripravujem plný sud tohto univerzálneho hnojiva. Vystačí pre celú záhradu a všetka zelenina mi rastie pred očami

Publikované: 18 júna 2024Prečítané: 39596Značky: , , , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Ak je vaša pôda v záhrade chudobná na výživu a nemáte chuť ani energiu na rozvážanie hnoja, potom vám dnešná rada určite príde vhod.

Ak sa opýtate ktoréhokoľvek skúseného záhradkára, ktoré hnojivo je na rast zeleniny najúčinnejšie, odpoveď bude jednoznačná.

A skutočne, toto hnojivo stále zaujíma vedúce postavenie v hnojení rastlín v našich záhradách. Existuje niekoľko dôvodov: nízka cena; obsahuje všetky 3 hlavné látky pre rast a vývoj rastlín - dusík-fosfor-draslík.

Hnojivo je vhodné pre všetky druhy rastlín a možno ho použiť na akúkoľvek pôdu, rýchlo sa rozpúšťa bez sedimentu vo vode vrátane fosforu!!!

Približne v polovici júna som si vyhradil jeden deň, aby som všetku zeleninu v mojej záhrade pohnojil azofoskou. Aby som nestrácal riedením do krhiel čas, azofosku riedim hneď v 200-litrovom sude na polievanie.

Všetko sa robí jednoducho: do malej plastovej nádoby nasypem 15 polievkových lyžíc hnojiva, zalejem vodou a miešam, kým sa granule úplne nerozpustia.

Granule azofosky môžete jednoducho nechať vo vode 10-15 minút a potom premiešať. Po tomto nalejem zriedené hnojivo do suda s vodou a všetko premiešam veľkou palicou.

A potom už len stačí zaliať všetku zeleninu v záhrade, je to veľmi pohodlný a rýchly spôsob, ako dodať rastlinám potrebný dusík, fosfor a draslík.

Nezľaknite sa, ak sa hnojivo dostane na listy, koncentrácia látok je nízka. Pamätajte však, že všetko je treba aplikovať s mierou, hnojenie nepreháňajte, stačí 1 taká zálievka v júni, aby rastliny dobre rástli a mohutne kvitli.

A už v júli pridávam do suda ďalšie hnojivo zamerané na rast a dozrievanie ovocia, určite sa o ňom čoskoro dozviete.

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!