V júli som týmto práškom posypal záhon cibule a cesnaku, hlávky narástli do neuveriteľných veľkostí a choroby akoby zmizli

Publikované: 7 júla 2024Prečítané: 218Značky: , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Dnes vám poviem o veľmi jednoduchom, ale najúčinnejšom hnojení cibule a cesnaku v júli. Vo vode nemusíme nič lúhovať ani miešať, hnojivo je vyrobené zo suchých ingrediencií, ktoré sa zmiešajú, aby vytvorili výživnú zmes.

Stačí ho po výdatnej zálievke alebo daždi rozsypať medzi riadky cibule a cesnaku a výživa hneď pôjde ku koreňom rastlín.

Základom sú tri zložky

Prvým z nich je záhradný diatomit (kremelina) najjemnejšej zrnitosti. Diatomit je sedimentárna hornina, minerál, ktorý pozostáva z ložísk kremičitých schránok rozsievok.

Základom diatomitu je kremík, v hnojive je ho asi 85%, ľahko sa vstrebáva koreňovým systémom cibule a cesnaku. Kremík veľmi dobre zvyšuje úrodu zeleniny, ktorá rastie v zemi, cibuľa a cesnak nie sú výnimkou.

Keď sa táto zložka pridá do pôdy, zlepší sa jej štruktúra – stane sa pórovitá a priepustná. Budem potrebovať 1 kg diatomitového prášku na moje 2 záhony s cibuľou a cesnakom.

Druhou zložkou hnojenia je monofosforečnan draselný. Vynikajúce hnojivo, ideálne ako konečné krmivo pre cibuľu a cesnak. Kompozícia obsahuje ľahko stráviteľný fosfor 52% a draslík - asi 34%.

Tieto základné prvky sú potrebné na to, aby rastliny pestovali čo najväčšie cibule a strúčiky. Okrem toho bude trvanlivosť zeleniny priamo závisieť aj od množstva draslíka a fosforu v pôde. Do našej zmesi pridávam 5 lyžíc hnojiva.

A poslednou zložkou je drevený popol. Popol poskytne cibuľovým a cesnakovým hlavám celý zoznam makro a mikroelementov pre úplný rozvoj.

Budete potrebovať 5 šálok popola. Zmiešajte ingrediencie v plastovom vedre a máme kvalitný prášok na hnojenie.

Mimochodom, takáto zmes okrem výživy poskytne rastlinám dobrú ochranu pred hubovými infekciami, čo sa prejaví aj na kvalite a udržiavaní kvality zeleniny.

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!