Láka vás alebo vaše deti modelovanie? Siahnite po hmote schnúcej na vzduchu. Pracuje sa s ňou podobne ako s hlinou a po zaschnutí je veľmi pevná.

Reklamy

Vo všeobecnosti existujú dva typy modelovacích hmôt – také, ktoré tvrdnú na vzduchu a tie, ktoré sa vypaľujú v rúre. Pre deti a začiatočníkov je o niečo vhodnejšia hmota, ktorá schne na vzduchu. Ľahko sa s ňou pracuje, je lacnejšia a na lepenie jednotlivých častí nepotrebujete žiadne špeciálne prípravky.

Ako sa s ňou pracuje?

Modelovaciu hmotu si dôkladne premieste tak, aby bola hladká a mäkká. Miesenie je dôležitou fázou prípravy a bude sa od neho odvíjať celkový výsledok. Na detailné tvarovanie a jemné modelovanie použite nožík, vidličku, špáradlo alebo podobné náradie.

Na farbenie už vyschnutej modelovacej hmoty použite ľubovoľné akrylové farby. Jednoduché, metalické alebo lesklé. Výrobok môžete ozdobiť trblietkami a podobným dekoráčným materiálom.

Miska v tvare listu

  • Na drevenej doske vyvaľkajte placku s hrúbkou maximálne 5 až 7 milimetrov.
  • Na placku otlačte veľký list. Precízny odtlačok získate tak, že list priložíte na hmotu, prekryjete ho papierom na pečenie a prevaľkáte.
  • Odtlačok lista vyrežte ostrým nožíkom a navlhčenými prstami uhlaďte hrany.
  • List preložte do menšej misky a položte ho na dno. Prstami ho mierne popritláčajte k okrajom misky, aby získal oblý tvar a nechajte ho schnúť. Približne po 12 hodinách je list natoľko suchý, aby si udržal tvar. Vtedy ho môžete z misky vybrať a nechať schnúť bez opory.
  • Keď je miska v tvare listu suchá, môžete ju ľubovoľne dotvoriť.

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com