Úžasná a elegantná môže byť aj úžitková záhradka. Pozrite si viac ako 50 nápadov a vychýtávok

Publikované: 2 júna 2021Prečítané: 13386Značky: , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Máte aj vy pocit, že vaša záhrada potrebuje zmenu, ale nechcete sa vzdať vašich domácich voňavých paradajok na úkor moderného záhona? To ale vôbec nieje potrebné.

Nebojte sa zmeniť zaužívaný systém a vytvorte si kruhový alebo špirálový záhon. Pri plánovaní členenia záhradky myslite na prepojenie dôležitých bodov chodníkom. Preferujte prirodzené trasovanie a chodníčky zaoblených tvarov.

Pozdĺž chodníkov, najmä v blízkosti domu, si naplánujte výsadbu najobľúbenejších druhov, napríklad špenátu, pažítky a rajčín. Takto si uľahčíte ich častý zber. Vyhliadnite si priestory na praktické úzke záhony, vhodné na zeleninu, ktorá vyžaduje častý zber alebo ošetrovanie. K takýmto druhom patrí cuketa, hrach, bylinky či fazuľa.

Široké záhony sú naopak vhodné pre plodiny, ktoré majú dlhé vegetačné obdobie napríklad zemiaky, cvikla, preto ich umiestnite v okrajových častiach záhrady.

Dajte možnosť vyniknúť doplnkom a dekoráciám. Staré črepníky oživia záhon s bylinkami, drevené plôtiky môžu slúžiť ako oporné konštrukcie pre uhorky. Lavička v tieni viniča sa môže stať príjemným miestom na posedenie po práci v záhrade.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!