Mať zeleň v byte sa oplatí! Ozdobí interiér a vyčistí vzduch. Čo môžete urobiť preto, aby vaša „domáca záhrada“ len prekvitala?

Reklamy

Čo si budeme rozprávať. Aj izbové rastliny majú svojich nepriateľov. Sú to rôzne choroby a škodcovia, ktoré môžu z vašej zelenej oázy urobiť jednu veľkú spúšť.

Preto je potrebné s týmto nebezpečenstvom počítať a dodať izbovým rastlinám dostatok vitamínov, minerálov a ochrany. Jedným z riešení je cesnak. Táto aromatická zelenina obsahuje množstvo výživných látok a zároveň je antiseptická, antibakteriálna a pôsobí aj ako prevencia proti plesniam.

Cesnak v hlavnej úlohe

Preto veľa ľudí používa pri starostlivosti o domáce rastlinky cesnak. Skúste to tiež: zahrabte strúčik 1 – 2 centimetre do pôdy. Dbajte dôsledne na to, aby sa strúčik nedotýkal koreňov rastliny, ale bol iba v ich blízkosti.

Zhruba po týždni strúčik vymeňte, inak zhnije. Túto cesnakovú kúru opakujte raz za 2 až 3 mesiace. Rastlinka tým získa odolnosť a krásny vzhľad.

Cesnaková zálievka

Pokiaľ sa nechcete trápiť hrabaním v pôde, môžete využiť cesnakovú zálievku, ktorá má rovnaké účinky. Pripravíte si ju ľahko: Rozdrvte niekoľko strúčikov cesnaku.

Drvinu potom namočte do litra vody a nechajte zhruba deň alebo dva lúhovať. Hotový nálev použite ako zálievku na izbové rastliny.

Bude fungovať ako prevencia proti škodcom, ale zároveň aj ako prírodné hnojivo.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!