Počas kvitnutia a plodenia je hlavným nepriateľom jahôd a záhradkára. Nosánik jahodový je malý čierny chrobák dlhý 3–4 mm a dokáže zničiť vašu úrodu.

Je k nájdeniu takmer všade, kde sa pestujú jahody. Škodca sa stáva aktívnym práve v období kvitnutia, pretože nosániky kladú vajíčka do púčikov a potom stopky jednoducho odrežú.

Púčiky odpadávajú na zem, v ktorej škodca prechádza radom premien, a to: vajíčko, larva, kukla - mladý hmyz.

Hlavným problémom je, že počas obdobia kvitnutia a plodenia už nie je možné striekať kríky chemikáliami, takže dnes vám poviem úžasný prírodný spôsob boja proti nosánikom v tomto období.

Jednoduchá zmes prírodných repelentov funguje dobre proti škodcom, musíte ale posypať kvitnúce jahody cez listy a posypať aj pôdu v blízkosti kríkov.

Táto metóda pomôže zahnať až 80 % populácie škodcu, čím výrazne prispeje k celkovej úrode.

Prvou ingredienciou je horčičný prášok. Horčičný prášok je produkt, ktorý zostane po spracovaní horčičných semien na olej.

Je schopný odpudzovať škodcov jahôd a tiež, keď sa začne rozkladať, pôsobí ako dobré organické hnojivo vstupujúce do zeme.

Druhou, ešte dôležitejšou zložkou v tejto zmesi, je tabakový prach alebo zomletý tabak. Obsahuje nikotín, látku, ktorej sa hmyz bojí ako ohňa.

Nikotín nielenže odpudzuje škodcu, ale tento prášok môže chrobákom spôsobiť poškodenie, ktoré už nerozchodia.

Zmiešajte ingrediencie rovným dielom a rozsypte ich na jahody počas kvitnutia a plodenia.

Pozrite si tiež:

°°°

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!