Týmto hnojivom zalievam všetky prezimujúce plodiny na jeseň. Budúci rok bude kvitnutie a zber oveľa lepší

Publikované: 25 septembra 2024Prečítané: 69Značky: , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Jeseň je obdobím, kedy záhradkári aplikujú hnojenie na všetky prezimujúce plodiny. Ja používam túto overenú zmes!

Prečo sa to robí? V prvom rade na posilnenie, pretože oslabené rastliny idúce do zimy sa nemusia na jar prebudiť. Dodatočné hnojenie rastlín na jeseň posilňuje imunitu a odolnosť rastlín voči chorobám a samozrejme zvýši budúcoročnú úrodu.

Skúsení záhradkári odporúčajú okrem klasického fosforu a draslíka zaliať všetky zimujúce plodiny aspoň raz na jeseň humátom sodným.

Humáty sú relatívne nové prípravky v rastlinnej výrobe, no ich účinnosť si všimli už tisíce záhradkárov, ktorí toto hnojivo používajú.

Humáty sa tvoria v dôsledku rozkladu rastlinných vlákien, zlepšujú a obohacujú štruktúru zeme a robia ju úrodnou.

Profesionálni záhradníci odporúčajú zalievať zimujúce plodiny humátom sodným na jeseň, v septembri alebo v prvej polovici októbra.

Humát sodný totiž výrazne zvyšuje odolnosť a imunitu rastlín. Prezimujúce plodiny určite nevymrznú ani vtedy, ak je v zime málo snehu.

Okrem toho humát sodný niekoľkokrát zlepšuje proces, keď rastliny spotrebúvajú živiny z pôdy, takže budúci rok bude kvitnutie a plodenie efektívnejšie.

Humátom sodným postrekujem všetky prezimujúce plodiny, a to: jahody, ríbezle, slivky a čerešne, jablone, medovky a iné rastliny. Na hnojenie riedim 2 polievkové lyžice koncentrátu na 10 litrov vody.

Humát sodný funguje najlepšie, ak do prezimovaných plodín najskôr pridáte akúkoľvek organickú hmotu, môže to byť: humus, rašelina, odležaný hnoj, listová podstielka.

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!