Bojujete s nevzhľadnými záhybmi v oblasti brucha? Stavte na tento čaj a jeho blahodárne účinky!

Reklamy

Zelený čaj je bezpochyby jedným z najlepších nápojov na svete. Dodá vám nielen potrebnú energiu, ale zároveň sa jedná o skutočný elixír mladosti a dlhovekosti.

A pokiaľ sa chcete zbaviť nadbytočného tuku na bruchu, bude vám vždy skvelým pomocníkom.

Zrýchľuje metabolizmus

Zelený čaj je jedným z najlepších čajov na chudnutie vďaka svojim zdravotným prínosom. Jeho pravidelná konzumácia zrýchľuje metabolizmus a vďaka tomu značne podporuje celý proces chudnutia.

A to dokonca aj v problémových partiách brucha. Zelený čaj pomáha telu spáliť viac ako 80 kalórií.

Odstraňuje najnebezpečnejší tuk

Zelený čaj si vie poradiť aj s tukom, ktorý nie je vidieť, ale obklopuje vnútorné orgány a je značne nebezpečný. Jeho prítomnosť zvyšuje riziko vzniku ochorení ako je napríklad cukrovka 2. typu či rôzne srdcové choroby.

Pokiaľ teda budete piť zelený čaj pravidelne, určite sa zbavíte aj tohto typu viscerálneho tuku.

Znížte vďaka zelenému čaju príjem cukru

Cukor nie je pre náš organizmus zdravý, a tak skúste nahradiť sladké nápoje radšej zeleným čajom. Do tela tak namiesto škodlivých látok vpravíte užitočné polyfenoly, ktoré znižujú rizikové faktory srdcových ochorení ako je vysoký krvný tlak a vysoký cholesterol.

Zelený čaj vás odnaučí prejedania

Pravidelné popíjanie čaju vás dokonca časom oslobodí od zbytočných chutí, kedy si vo výsledku len nezdravo zapcháte žalúdok.

Zároveň budete dodržiavať správny pitný režim a telo dostatočne hydratovať. A pozor, aj dehydratácia môže spôsobiť pocit falošného hladu.

Ako zelený čaj konzumovať

Ak chcete schudnúť, neexistujú žiadne konkrétne pokyny. Jednoducho popíjajte zelený čaj počas celého dňa. Vyhnite sa mu však radšej pred spaním, aby vás zbytočne nenabudil.

Koľko šálok denne?

Koľko šálok vypiť každý deň, aby ste brucho čoskoro schudli? Názory odborníkov sa líšia. Jedni odporúčajú 1 šálku denne, iní tvrdia, že je potrebné vypiť 3 šálky. Je teda na vás, ktorý variant zvolíte.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj:  timesofindia.indiatimes.com