Nie je nič jednoduchšie ako tvorivé činnosti z papierových roliek toaletného papiera! Tento ekologický praktický materiál, už pravdepodobne máte doma. Vyskúšate to?

Reklamy

Môžete ho ľahko nazbierať v priebehu niekoľkých dňov či týždňov a potom ho kreatívne využiť. Deti sa obzvlášť tešia z originálnych DIY projektov s rolkami toaletného papiera, ale aj my dospelí si takéto ručné práce určite vychutnáme. Takto vznikajú nielen vtipné veľkonočné zajačiky, kuriatká a jahňatká, ale aj veľa kvetov, šálok na vajcia, krúžkov na obrúsky, girlánd a dekorácií na stenu.

Môžete tiež použiť farebný papier, plsť, perá, fixky, farby a všetko ostatné, vďaka čomu budú vaše remeselné výtvory ešte hravejšie alebo štýlovejšie. Zoznámte sa s početnými tvorivými nápadmi a vytvorte si vlastnú veľkonočnú dekoráciu.

Bez veľkonočných zajačikov nemôže byť Veľká noc

Na Veľkú noc sú okrem zdobených vajíčok jednoducho nevyhnutné aj veľkonočné zajačiky. Môžete ich vidieť všade – vonku pred dverami, pri okne alebo na sviatočnom veľkonočnom stole ako rozkošný pútač očí. Dobrou správou je, že existuje veľa materiálov, ktoré môžete použiť na výrobu roztomilých zajačikov a zažiť veľa zábavy pri tvorení so svojimi deťmi.

Pre väčšinu projektov domácich toaletných papierov budete zvyčajne potrebovať:

  • papierové rolky
  • farebný papier alebo filc
  • lepidlo na papier alebo tavnú pištoľ
  • akrylové farby
  • brmbolčeky
  • nožnice a pero
  • očká
  • baliaci papier
  • chlpatý drôtik
  • štipce na prádlo

Ak sa rozhodnete pre valcovité veľkonočné zajačiky, mali by ste rolky toaletného papiera celé natrieť na požadovanou farbou alebo obaliť farebným papiero,. Potom sa špicaté uši vyrežú z lepenky alebo iného papiera a podľa želania sa nalepí vnútro uší filcom v ružovej farbe, ako je vidieť na obrázku nižšie. Nakreslite perom roztomilé grimasy, prilepte k nim pohyblivé oči, rovnako ako kartónové nožičky a chvostík s bambuľkou na zadočku zajačika. Hotovo!

Ak dávate prednosť niečomu zložitejšiemu, mali by ste prázdne toaletné rolky najskôr nakrájať na úzke krúžky. Ohnutím každého jednotlivého kúska a zlepením krúžkov dohromady vzniknú skvelé postavy, v tomto prípade roztomilý veľkonočný zajačik. Malé bambulky slúžia ako oči a nos. Ak chcete, môžete pridať aj ďalšie prvky, napríklad plstenú mrkvu.

Vyrobiť si môžete originálne krúžky na obrúsky v tvare zajačika. Obaľte kartónovú rolku filcom a pozliepajte telo s ušami a zúbkami.

Vnútro uši môžete ozdobiť ružovým filcom.

Skúste si vyrobiť takéto výborné dekorácie v pastelových farbách. Tieto sa podarili!

Vyrobte si originálne poháre na kraslice z kartónových roliek

Poháriky na vajíčka sú nielen praktické, môžu byť aj ozdobné. Čo tak napríklad také kreatívne poháre na vajíčka v podobe jarných kvetov? Super originálny nápad na dekoráciu stola na Veľkú noc!

Najskôr zafarbite vnútro roliek ľubovoľnou farbou a vonkajšiu stranu zakryte vzorovaným baliacim papierom. Potom hornú stranu nakrájajte na asi desať rovnomerných pásikov, ktoré mierne ohnete smerom von. Môžete vystrihnúť dva listy zo zelenej lepenky alebo hrubého papiera a prilepiť ich ako spodok na spodok každého pohára na vajcia.

Tieto farebné výtvory sú dokonalým pútačom pozornosti pre každý sviatočný stôl, nielen na Veľkú noc, ale na každú detskú narodeninovú oslavu.

Bodkovaný baliaci papier vyzerá obzvlášť efektne!

Kto má rád jemnejšie dekorácie, môže pracovať iba s jednotlivými farbami papiera a rolky toaletného papiera nakrájať na asi 3 cm hrubé plátky. Mini vajíčkové poháre vyzerajú veľmi šik, ak horný okraj zastrihnete cik-cak nožnicami.

Veľkonočné vajíčka ani netreba maľovať!

Poháriky na vajíčka sa dajú pri troche fantázie urobiť aj oveľa hravejšie.

Mláďatá, včielky aj žaby

Podobne ako na veľkonočné zajačiky a poháre na vajíčka, rolky od toaletného papiera môžete použiť celé alebo nastrihané. Zvyšok materiálov je rovnaký – farby, farebný papier, lepenka, filc, perá, lepidlo, nožnice a pohyblivé oči.

Deti sa samozrejme môžu aktívne podieľať na tvorení a nechať voľný priebeh vlastnej tvorivosti. Môžete si tiež vziať chlpatý drôtik a nite a použiť ich na tykadlá včiel alebo žabacie jazyky. Perie je naopak logicky veľmi vhodné pre kuriatka.

Šťastnú Veľkú noc!

Keď na Veľkú noc tvoríte s kartónovými rolkami, môžete naozaj vypustiť paru. Fantázii sa medze nekladú. Prezrite si ostatné nápady z galérie a nechajte sa nimi inšpirovať!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com