Tiež sa radíte medzí ľudí, ktorým zvädne aj umelý kvet? Tieto odrody rastlín sú skutočným darom pre všetkých, ktorý chcú osviežiť svoje bývanie, a to aj v prípade nedostatku slnka!

Reklamy

Výborne sa im totiž darí v zatemnených miestnosťach alebo pri slabom osvetlení slnečným žiarením. Krása tohoto zoznamu však nebude o kvetoch, ale listoch. Do vašej domácnosti však vnesú rovnakú sviežosť, ako ktorýkoľvek iný kvet.

Pozrite sa spolu s nami na tieto statočné rastliny.

Kalátea

Kalátea je rod rastlín patriacich do čeľade Marantaceae. V tomto rode je niekoľko desiatok druhov. Mnohé z týchto druhov, ktoré sú pôvodom z tropickej Ameriky, sú obľúbené ako črepníkové rastliny vďaka svojim ozdobným listom a pri niektorých druhoch farebným kvetenstvom.

Vzorované listy robia z tejto rastliny skvelú dekoráciu do každej miestnosti, mali by ste však pamätať na to, že na priamom slnku sa jej nedarí. Kalátea má rada zatemnený priestor.

Difenbachia

Difenbachia je rod rastlín z čeľade áronovité. Sú to pomerne robustné byliny s priamou alebo vystupujúcou stonkou a jednoduchými, striedavými, rôznym spôsobom škvrnitými listami.

Pre túto rastlinu sa najlepšie hodí rozptýlené svetlo. Je lepšie držať ho za závesom. Rastlina vyzerá obzvlášť krásne na jar a v lete, keď sa objavia svetlé a jemné listy.

Dracaena (Dračinec)

Táto rastlina bude váš osobný kúsok trópov vo vašej domácnosti. Nemá rada priame slnečné svetlo, takže rastlinu udržujte ďalej od neho.

Zelenec chocholatý

Je to veľmi nenáročná rastlina, a preto je veľmi obľúbená. Môže dlho vydržať bez slnečného žiarenia a zároveň dokonale vyčistí vzduch.

Soleirolia

Rastlina s malými, jemnými listami vyzerá nádherne v závesných nádobách na kvetináče a v kvetináčoch vedľa vysokých rastlín. Neumiestňujte ju ale medzi nízke, pretože by ich mohla zabiť. Všetko, čo potrebujete, je často zalievať a postrekovať.

Paprade

Na pestovanie doma je vhodných viac ako 2 000 druhov papradí. Tieto tropické rastliny sú pripravené na život v tieni, ale neznesú suchý vzduch. Vyžadujú časté postrekovanie listov, najmä v horúcich ročných obdobiach.

Philodendron cordatum

Toto je obľúbená rastlina mnohých záhradníkov. Dobre sa jej darí v tieni a perfektne čistí vzduch. Potrebuje občasné zastrihnutie, inak príliš rastie. Táto rastlina je však toxická pre živé organizmy.

Neoregélia

Táto tropická rastlina rastie dobre iba s umelým osvetlením. Má rada vlhké podmienky, ako sú kúpeľne alebo terasy. Stačí sa na ňu pozrieť, je tak nádherná!

Toulcovka (Peace lily)

Ak svoje rastliny často zabúdate polievať a vo vašej miestnosti nie je takmer žiadne slnečné svetlo, táto krásna kvetina je pre vás ideálna!

Aglaonema

Sú to vytrvalé byliny s priamou alebo plazivou stonkou a jednoduchými, často rôzne škvrnitými alebo kolorovanými listami. Jedná sa o jednu z najlepších rastlín do miestnosti so slabým svetlom.

Svokrin jazyk (Sansevieria trifasciata)

Táto rastlina nevyžaduje takmer žiadnu starostlivosť. Svetlo pomáha jej rastu, ale dobre sa jej darí aj v tme.

Koreňokvetka (Aspidistra elatior)

Koreňokvetka vyššia, známa tiež ako aspidistra alebo domáce šťastie, je vždyzelená rastlina. Dorastá do výšky okolo 60 cm, má tuhé, sýto zelené a až pol metra dlhé kopijovité listy. Kvety sú drobné a popolavo šedé, vnútorná strana korunných lístkov je purpurovo sfarbená.

Táto rastlina rastie dobre v tieni, teple aj chlade. Budete však musieť byť trpezliví, pretože rastie veľmi pomaly.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: wikipedia.com