Máte doma iba kaktusy a sukulenty, pretože klasické izbové rastliny u vás nikdy dlho neprežijú? Naaranžujte ich tak, aby boli zaujímavým interiérovým doplnkom, ktorý bude každá návšteva obdivovať.

Reklamy

Kaktus je nenáročný, lacný a krásny

Túžite po nejakej zeleni v byte, ale nemáte čas sa o ňu príliš starať? Potom si rozhodne kúpte kaktusy. Sú dekoratívne, relatívne lacné, a predovšetkým nenáročné.

Uspokoja sa skutočne s málom. Stačí im vhodné miesto pri okne a občasná zálievka. Za to sa vám niekedy dokonca odvďačia nádhernými kvetmi.

Vzhľadom na nepreberné množstvo druhov, tvarov, rozmerov i typov a veľkosti tŕňov však vyzerajú úžasne aj bez nich. Pokiaľ vám ale z nejakého dôvodu pichľaví krásavci nevyhovujú, kúpte si sukulenty.

Rovnako ako kaktusy sú krásne a stačí im minimum starostlivosti. Navyše sa dajú zohnať v obrovskej škále farebných variácií.

Záhrada v byte? Vytvoríte ju práve z kaktusov

Zabudnite ale na nudné zátišie s kaktusmi či sukulentmi v čiernych plastových kvetináčoch, v ktorých ste si ich z obchodu priniesli. Zapojte fantáziu a kreativitu a vytvorte si doma miniatúrnu záhradku.

Stačí vziať napríklad nejakú keramickú alebo porcelánovú misu, hladkú sklenenú vázu či guľu, rôzne šálky a hrnčeky alebo napríklad nevyužité akvárium, naplniť ich vhodným substrátom a rastliny za pomoci pinzety opatrne zasadiť.

Nakombinovať môžete rôzne druhy. Povrch potom zasypte napríklad drobným keramzitom alebo dekoratívnymi kamienkami.

Využiť sa ale dajú aj prázdne plechovky, staré formy na bábovku, otlčené kastróly, nepoužívaná klietka, slimačie ulity alebo okukané mušle z dovolenky.

Inšpirácia pre vás

V nasledujúcej galérii nájdete takmer päťdesiat fotografií, ktoré vám budú podnetnou inšpiráciou. Pozrite si ich spolu s nami!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com