Tieto prírodne hnojivá pripravujem za pár drobných a zalievam všetky rastliny. Aj v JÚLI majú hodnotu zlata

Publikované: 3 júla 2024Prečítané: 171Značky: , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Prírodné živiny, ktoré stoja centy, sa často ukážu ako účinnejšie, než chemické hnojivá.

Takéto domáce hnojivá dokážu nielen obohatiť pôdu o potrebné zložky, ale aj chrániť rastliny pred škodcami a chorobami, najmä pred nebezpečnou hnilobou vrcholkov kvetov.

Ich použitie podporí aktívne nasadenie plodov a poskytne kríkom všetky živiny potrebné pre aktívny rast. Ich použitie môže zvýšiť produktivitu 2-3 krát.

Skúsení záhradkári odporúčajú používať tieto dve podomácky vyrobené živiny s malým množstvom dusíka na kŕmenie uhoriek, paradajok, papriky a inej zeleniny vo vašej záhrade v júli.

Hnojivo na báze mlieka a škorice

Na prípravu prvého hnojenia nalejte 1 liter mlieka do 10-litrového vedra. Pridajte 2 lyžičky škorice. Účinnosť škorice je daná tým, že obsahuje veľa vápnika, železa, mangánu, medi, vitamínov A, B1, B2, cholínu, B5, B9, C, E, draslíka, horčíka, fosforu, 18 aminokyselín. Špecifická vôňa škorice navyše odpudzuje niektorých škodcov.

Pridaním pol lyžičky jódu bude zálievka ešte účinnejšia. Roztok použite na zalievanie rastlín. Na jednu rastlinu stačia 1-2 šálky. Odporúča sa používať raz za 2 týždne.

Hnojivo na báze brezových listov

Ďalším hnojivom určeným na podporu rastlín v júli je nálev na báze brezových listov. Brezové listy obsahujú veľké množstvo draslíka, vápnika, fosforu, vodíka, uhlíka, dusíka, horčíka, železa.

Okrem toho majú listy brezy prirodzené antiseptické a antibakteriálne vlastnosti, ktoré môžu pomôcť kontrolovať niektoré choroby rastlín.

Na prípravu nálevu naplňte 1-litrovú nádobu brezovými listami a zalejte teplou vodou a nechajte 24 hodín odstáť.

Roztok preceďte a doplňte na objem 10 litrov. Rastliny je možné polievať a striekať týmto prostriedkom. Môže sa použiť raz za 1-2 týždne.

ZDROJ: YOUTUBE/@SADELLEN

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!