Tehly sú jedným z najstarších stavebných materiálov, ktorý sa stále teší veľkej obľube. Žiadané sú ako v interiéri, tak exteriéri. Prinášame vám inšpiráciu, ako tehly použiť v záhrade.

Reklamy

Dobrou správou je, že môžete použiť aj staré tehly zo stavby, ak máte túto príležitosť. Tehly rozhodne nemusia slúžiť len k výstavbe múrika alebo schodíkov, pozrite sa na ďalšie kreatívne využitie tehál.

Oddeľovač trávnika

Oddeľovač trávnika oddeľuje záhon od trávnika. Tie vyrobené z tehál vyzerajú úžasne. Ak použijete tehly zo stavby a bude vám vadiť ich ošumelá vzhľad, aj keď práve to je žiaduce, môžete pre zlepšenie vzhľadu skúsiť tehly napustiť fermežou alebo natrieť tenkovrstvým lazúrovacím lakom. Aj keď si myslíme, že v tomto prípade by to bolo zbytočné.

Cesta z tehál

Tehly zo stavby môžete bezchybne využiť aj pri budovaní záhradného chodníku. Nápadov na tehlové cesty nájdete určite nespočetné množstvo.

Vyvýšený záhon

Vyvýšené záhony vyzerajú veľmi pekne. Sú estetické a veľmi variabilné. Postaviť sa dajú z mnohých materiálov: z paliet, dosiek, plastu, betónu alebo práve tehál.


Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com