Kto by nechcel mať doma tehlovú stenu? Je autentická, originálna a vnáša do interiéru podmanivé čaro. Nebojte sa experimentovať a inšpirujte sa!

Reklamy

Štruktúra tehlového lícového muriva prináša do priestoru svojskú vidiecku či industriálnu atmosféru. Pravidelný raster škár medzi tehlami však nude nedáva žiadnu šancu!

Tehlové steny sú šik

Možno máte to šťastie a bývate v starom tehlovom dome, v ktorom môžte odhaliť krásnu stien. Vhodná neomietnutá tehlová stena však nie vždy býva práve poruke. Na takéto situácie sú špecialistami tehlové obkladové pásiky. Štruktúrou a farebnosťou sú rovnaké ako tehly, no môžete si vybrať z viacerých odtieňov. Lepia sa priamo na stenu na to určenou lepiacou maltou.

Výsledný efekt vo veľkej miere závisí od farby a šírky škár. Tie isté pásiky vytvoria so svetlou škárou úplne iný výsledok ako s tmavou. Šírka škár je v podstate vecou kreativity realizátora, no neodporúča sa menej ako 10 mm.

Kuchynská zástena, ako dizajnový prvok

Kuchynská zástena môže byť dizajnovým prvkom, ktorý dotvára charakter kuchyne. Stačí iba málo a naša kuchyňa sa zmení na nepoznanie. Ak plánujete kuchynskú zástenu vyskladať z tehlových pásikov (na stenu sa nelepia celé tehly, ale narezané pásiky), je dobré ošetriť ich povrch vo finálnej fáze, teda keď už sú nalepené, prípravkom na odpudzovanie mastnoty a vody. Vytvorí na ich povrchu jemnú glazúru a vďaka ktorému nebudete pri upratovaní hromžiť.

Tehlovú stenu je lepšie v časti pri sporáku chrániť napríklad tvrdeným sklom, ktorého čistenie je jednoduchšie.

Ide to aj lacno

Vyskúšať to môžete aj svojpomocne. Ak máte na dvore haldu starých tehál z humna, ktoré ste v lete rozoberali, môžete si obklad vyrobiť aj z nich. Stačí narezať tehly na pásiky a môžete sa pustiť do roboty.

Pohrať sa môžete aj s falošnou stenou. Pred existujúcu priečku vymurujte dekoračnú priečku zo starých tehál. Výsledok stojí za to – presvedčte sa nižšie!

Ak sa vám video páči, prihláste sa odber kanála YouTube a sledujte najnovšie videá, ktoré pre vás pripravujeme.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com