Ak radi vyrábate dekorácie alebo ste kutil, potom určite nechýba vo vašej výbave ani tavná pištoľ. Možno dokonca nemáte len jednu. Sú však aj takí, čo jej nákup zvažujú a hovoria si, či má vôbec zmysel si ju kupovať. Verte, že má. Tavnú pištoľ možno využiť nielen pri tvorení dekorácií.

Reklamy

Veľkou výhodou tavných pištolí je ich univerzálnosť. Hodí sa na lepenie textilu, lepenky, kože, papiera, dreva, plastu, ale aj skla či kovových súčastí. Práca s tavnou pištoľou nie je zložitá.

Vnútri pištole sa nachádza vykurovacie teleso, ktoré postupne tavnú tyčinku zahrieva a taví. Stlačením spúšte začne nadstavec pištoľ vytláčať tekuté lepidlo, ktoré po krátkej dobe tuhne / tvrdne. Pri práci sa oplatí obozretnosť, horúce lepidlo vám totiž môže popáliť prsty.

Využitie tavnej pištole v domácnosti

Využitie v dielni – využijete ju napríklad pri opravách podlahy (rozídenej dosky, lišty a pod.) Alebo k zlepeniu častí drobného dreveného nábytku. Je tiež skvelým pomocníkom pri inštalácii okenných parapetov.

Protišmyková vrstva – máte doma koberček, ktorý kĺže po podlahe? Potom nie je nič jednoduchšie, než na spodnú stranu koberčeku naniesť niekoľko bodov (kvapiek lepidla). Použiť ju môžete aj na pletený či háčkovaný koberček, aby lepšie držal na svojom mieste.

Výroba dekorácií – tavnú pištoľ možno využiť pri výrobe nespočetného množstva rôznych dekorácií. Ako k spájaniu, jednotlivých častí dekorácií, tak k samotnému dekorovaniu. Z farebných tyčiniek si môžete vyrobiť aj rôzne ozdoby alebo šperky.

Zaveste ľahko ozdoby na stenu – ľahšie dekorácie alebo obrázky zavesíte ľahko práve vďaka tavnej pištoli. Buď ich môžete rovno na stenu prilepiť alebo si vyrobíte z druhej strany pútka na zavesenie.

Slepí textílie – šitie nie je práve vaša silná stránka a všimli ste si, že máte roztrhnuté obliečky alebo vankúše vo šve? Potom miesto šitia použite tavnú pištoľ a švy látky k sebe prilepte. Prilepiť môžete aj odtrhnutý gombík.

Protišmykové vešiačiky – máte doma hladké plastové vešiaky a neustále sa hneváte, pretože košele na nich nedržia a skĺzavajú? Potom vezmite tavnú pištoľ a urobte na ramienku pomocou lepidla protišmykové body.

Ďalšie skvelé nápady nájdete vo videu nižšie! Ak sa vám video páči, prihláste sa odber kanála YouTube a sledujte najnovšie videá, ktoré pre vás pripravujeme.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!