Tajomstvom veľkej úrody paradajok je droždie. Je tu však jedna podmienka, treba ho použiť iba v tomto období!

Publikované: 25 júna 2024Prečítané: 457Značky: , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Jedno z dôležitých hnojení, ktoré odporúčam aplikovať v júni je hnojenie droždím. Vďaka nemu dokáže dopestovať bohatú úrodu paradajok aj začiatočník.

V dnešnom článku vám prezradím, ako si takéto hnojivo pripraviť a v čom je prospešné pre naše paradajky. V skutočnosti droždie nie je hnojivo, ale prírodný a cenovo dostupný stimulátor rastu.

Keď sa účinné kvasinkové mikroorganizmy dostanú do pôdy, rýchlo rozložia akúkoľvek organickú hmotu a vytvárajú dusík, fosfor, draslík a ďalšie výživné prvky, ktoré sú ľahko dostupné pre korene rastlín.

Maximálny efekt z hnojenia kvasnicami preto získate, ak najskôr rozsypete organické hnojivo, ako je kompost, peletky suchého hnoja, tráva atď.

Neodporúča sa zavádzať kvasinky do pôdy, ktorá je chudobná na výživu a má nízky obsah organických látok. Najlepší čas na aplikáciu je jún, keď kvitnú paradajky.

V júli, keď paradajky dozrievajú, sa už droždie aplikovať neodporúča.

Príprava kvasnicovej infúzie je jednoduchá. Budeme potrebovať malý balíček suchého droždia, zvyčajne 7-11 gramov.

Vložte kvások do dvoj- až trojlitrovej nádoby alebo vedra. Pridajte 2 polievkové lyžice cukru a nechajte na teplom mieste presne 24 hodín.

Po uplynutí tejto doby zrejúci kvások rozriedime v 10 litroch vody a každej paradajke doprajeme pri koreni zhruba pol litra zálievky.

Týmto jednoduchým spôsobom kvások pridá 15-30% k celkovému výnosu paradajok.

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!