Super-mäkké sladké koláčiky na množstvo spôsobov! Vyskúšajte tento recept a už nikdy ich inak robiť nebudete!

Reklamy

Tento jednoduchý a osvedčený recept bol robený mnohokrát po niekoľko rokov. Sú fantasticky nadýchané a mäkké. Presne také aké by mali byť!

Bolo vyskúšaných množstvo kombinácií ingrediencií. Dve tajné ingrediencie v tomto recepte sú kyslá smotana a maslo. Kyslá smotana pomáha, aby boli veľmi mäkké a vlhké, zatiaľ čo maslo robí vonkajšie okraje chrumkavé.

Najlepšie chutia s množstvom polevy a posýpky. Mliečna, zmrzlinová či klasická cukrová poleva sú tie najobľúbenejšie polevy. Ale úprimne, každý si nájde tu svoju obľúbenú, ktorá vyčaruje týmto koláčikom výbornú chuť!

  • Mliečny krém : Zmiešajte maslo, práškový cukor, smotanu a vanilku v stredne veľkej miske. Miešajte s elektrickým miešadlom do hladka.
  • Zmrzlinový krém: Zmiešajte smotanový syr, maslo, práškový cukor a vanilku v stredne veľkej miske. Miešajte s elektrickým miešadlom do hladka.
  • Cukrová poleva: Zmiešajte práškový cukor, ľahký kukuričný sirup, mlieko a vanilkový extrakt (alebo mandľový extrakt) v stredne veľkej miske. Rozšľaháme do hladka.

Voliteľné: Neváhajte premiešať potravinárske farbivo alebo použiť posýpku.

Môžete ich odložiť vo vzduchotesnej nádobe pri izbovej teplote až na 3 týždne. Môžete ich aj zamraziť. Po rozmrazení môžu byť niečo ťažšie, ale stále ostávajú veľmi chutné. Uistite sa len, že ich zmrazíte v ten istý deň, ako ich upečiete.

Pokiaľ robíte len zopár koláčikov, polovicu môžete zamraziť až na pol roka, v chladničke Vám vydrží asi 2-3 dni.

RAŇAJKY  |  ČAS PRÍPRAVY / PEČENIA / CELKOVO: 20 / 8 / 28min

Vianočné koláčiky

Dokonalý recept na Vianočné sviatky.Stačí vybrať vykrajovače ako sú vianočné stromčeky, snehové vločky, snehuliaci a ďalšie. Pridajte červené farbivo. Perfektné vianočné pečivo!

Valentínske koláčiky

Variácie týchto koláčikov na Valentína a dopadli úžasne! Stačí použiť vykrajovač v tvare srdca a ružovú, bielu alebo červenú polevu. Farebná zaľúbená posýpka a perfektná sladká pochúťka je na svete!

Veľkonočné koláčiky

A nakoniec ešte jedná jarná inšpirácia. Opäť stačí zmeniť farbivo a dozdobiť cukríkmi alebo čokoládkami v tvare vajíčok.

Prajeme Vám dobrú chuť a veľa zábavy pri príprave. Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé recepty a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!