Bývate v garsónke či inom malometrážnom byte a cítite sa v ňom doslova ako v králikárni? Potom je čas na zmenu. Nemusíte si hneď kupovať iné bývanie, stačí malý byt upraviť tak, aby bol zariadený účelne, štýlovo a pekne. Našli sme pre vás fotografie takmer šesťdesiatich takýchto bytov. V ktorom z nich by ste chceli bývať?

Reklamy

Zdedili ste garsónku po babičke alebo si zaobstarali panelákový byt 1 + kk, pretože si skrátka iný zatiaľ nemôžete dovoliť? Nevešajte hlavu. Aj na tridsiatich štvorcových metroch sa totiž dá vytvoriť funkčné bývanie so všetkým, čo k tomu patrí. Chytro zariadený byt potom vyzerá väčší, než v skutočnosti je.

Pokiaľ sa teda chystáte takýto priestor prerábať, nezabudnite, že v tomto prípade dvojnásobne platí, že je dôležité, ako je usporiadaný. A tiež aký nábytok zvolíte. Ten by mal byť viacúčelový, s množstvom úložného priestoru. Pokiaľ jeho rozmiestnenie dobre premyslíte, môžete ho využiť aj na optické oddelenie jednotlivých priestorov bytu.

Zvážte tiež, či by nestálo za to nechať si na mieru vyrobiť vstavané skrine, ktoré budú siahať až k stropu. Stolíky a stoličky vyberajte skladacie a stohovateľné.

Pokiaľ v byte budete trvalo žiť, zabudnite na spánok na nepohodlnej rozkladacej pohovke. Kvalitný odpočinok je dôležitý. Aj v garsónke môžete mať spálňu. Do starej zástavby s vysokými stropmi si kúpte na spanie poschodie, tam, kde to výška miestností nedovoľuje, vytvorte spací kút s klasickou posteľou.

Od zvyšku priestoru ho oddeľte napríklad vysokou policou, priečkou, závesom alebo paravánom. Ďalším riešením je potom pochôdzne pódium, ktoré vo vnútri môže ukrývať vysúvacie lôžko, zatiaľ čo na ňom môže byť umiestnená sedačka s konferenčným stolíkom aj pracovný kút.

Pozrite sa na fotografie prakticky vyriešených malých bytov v našej galérii a presvedčte sa, že aj taká garsónka môže poskytnúť všetok komfort a zároveň byť skutočne útulná.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com