Plánujete vybudovať na svojej záhrade jazierko? Premýšľate o vhodnom tvare a veľkosti? Hľadáte inšpiráciu, ako ho včleniť do terénu? Našli sme pre vás sedemdesiat tých najkrajších. Prezrite si ich v galérii a inšpirujte sa!

Reklamy

Voda zohráva v našom živote dôležitú úlohu. A nezaobídu sa bez nej ani rastliny, kríky a stromy. To každý záhradkár vie. Poďme sa na ňu ale tentoraz zamerať z iného pohľadu, než je toľko potrebné zalievanie. Neuvažovali ste niekedy o tom, že by ste si zaobstarali záhradné jazierko?

Vodná plocha dodá záhrade zvláštne kúzlo, vdýchne jej život, zlepší mikroklímu. Také jazierko môže navyše byť aj zaujímavým dekoračným prvkom, ktorý vašu záhradu premení na dokonalé miesto pre relaxáciu po náročnom dni strávenom v práci.

Kúpacie jazierko, alebo malé okrasné?

Záleží predovšetkým na tom, aký veľký pozemok máte. Zvoliť môžete buď jazierko malé okrasné, v ktorom vám pokvitne lekno, väčšie, kde vám môžu plávať nádherné oranžové a biele koi kapre, alebo jazierko kúpacie, ktoré bude ozdobou vašej záhrady a zároveň vám umožní osviežiť sa v horúcich letných dňoch v súkromí, a navyše vo vode bez chlóru a chémie.

Je len na vás, či si trúfnete na stavbu svojpomocne , podrobných návodov vrátane videí je na internete celý rad, alebo si realizáciu objednáte u nejakej špecializovanej firmy na kľúč.

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com