Matematické hádanky nás často zavedú do omylu – najmä ak ich veľmi často neriešime. Táto hádanka už oklamala mnohých odvážnych matematikárov, čo znamená, že nie každý dokáže vypočítať správny výsledok. 

Reklamy

Určite hľadajte riešenie skôr, ako vás matematický problém prekabáti. Aká je správna odpoveď?

Svet čísel, hlavolamov a matematických rovníc sa riadi vlastnými pravidlami , ktoré nie každý z nás pozná, nieto ešte zo školy.

Vzdelávanie v „kráľovnej vied“ neprebehlo niektorým z nás bez problémov, a preto dnes málokto z nás dokáže vyriešiť takéto zložité hádanky.

Určite sa pozrite na vyššie uvedené čísla a  zamyslite sa nad tým, ako by ste ich mali „prehryznúť“. Vďaka tomu neupadnete do úzkych.

Aká je náročnosť tejto matematickej hádanky?

Problémy sú neodmysliteľnou súčasťou života a veľmi často sa vyskytujú aj v matematike, ktorá sa pevne drží svojich pravidiel . Ich neznalosť často spôsobuje chyby, ktoré nás znervózňujú a odrádzajú od riešenia hádaniek či hlavolamov.

Tým sa kruh uzatvára a dávame prednosť zábave, ktorá je pre náš mozog menej náročná a vôbec ho nestimuluje k práci.

Tento prístup k matematickým rovniciam ich určite nevyrieši a iba zavádzame sami seba. Ako to zmeniť?

Ako vyriešiť túto hádanku a nenechať sa oklamať?

Pravdepodobne premýšľate nad tým, ako túto úlohu prežiť, no je to jednoduchšie, ako si myslíte. Nepotrebujete na to inteligenciu génia, ale znalosť základných pravidiel, ktoré vás ušetria problémov.

Určite ste sa ich naučili, veď matematické princípy poznajú už deti zo základnej školy. Pamätáte si, ako zneli? Musíte si zapamätať, že existuje iba jeden výsledok tejto hádanky, takže rovnicu nemôžete interpretovať svojvoľne. Viete, kde začať ?

Možno ste už počuli o poradí operácií? Práve teraz to budete veľmi potrebovať, pretože výpočty nezačneme delením. Podľa týchto pravidiel bude na prvom mieste v matematických zápasoch zátvorka a v nej obsiahnutý doplnok.

Vďaka tomu sa naša hádanka ľahko zjednoduší: "140:7-6=?". Ďalšie kroky sú hračka . Až teraz môžete vykonať delenie a nakoniec odčítanie. Jediný správny výsledok tejto zložitej hádanky je 14!

Ak je vaša odpoveď iná, začnite počítať od začiatku.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!