Tehly patria k stavebným materiálom, ktoré je škoda schovávať pod nánosmi omietky a farieb. Sú krásne samy o sebe a na atraktivite im neuberá ani opotrebovanosť a vek.

Reklamy

Na drobné záhradné stavby a dekorácie využite staré tehly z rozborených domov a ak ich nemáte k dispozícii, v stavebninách a hobbymarketoch nájdete i nové tehly so starou patinou.

Dokonalé cestičky

Záhradné cesty, dláždené tehlami vyzerajú úplne dokonale. Okraje môžete spevniť kamennými kockami, pretože tehly, predovšetkým tie staré, z búračiek, majú sklony k drobeniu a kamene predĺžia životnosť cesty.

Viete ako na dláždenie tehlami? Nie je to zase nič tak moc zložitého. Chce to len pevný podklad, najlepšie betónový, ale tehly môžete naskladať aj na podklad z piesku. Potom sa ale vyhnite pevným škáram, ktoré by aj tak na pružnom podklade popraskali.

Cestičky s fantáziou

Nepatríte medzi milovníkov presne rovných ciest ako podľa pravítka? Popustite uzdu fantázii a dajte sa do čarovanie. Nie je to nádhera?

Aj v prípade, že máte len pár tehál, sa nemusíte vzdávať! Doplňte ich jednoducho materiálom, ktorý máte k dispozícii.

Tehlové nášľapy, doplnené drobnými kamienkami, vyzerajú úplne luxusne. Z obyčajné záhrady vytvoria razom zámocký park.

Parenisko s tehál

Tehlové múriky môžu len lemovať záhony, ale ak ich doplníte ešte naviac krytom zo starých okien, vznikne dokonalý parník, v ktorom sa bude dariť ranej zelenine aj výsev kvetín.

Plot s tehál

Tehlový múr miesto plotu nielenže vyzerá krásne, ale bude vás aj chrániť pred pohľadmi susedov a chúlostivé rastliny ochráni pred vetrom.

Lavička pre vaše obľúbené kvetináče

Aj pár tehál môžete využiť na malú lavičku, na ktorej sa namiesto vás usadia kvety. Je to jednoduché!

Myslite na zvieratka

Fontánka s pitnou vodou pre vtáky, položené priamo na trávniku, zvyšuje nebezpečenstvo, že sa vtáky pri pití či kúpaní stanú obeťou mačiek. Tehlový stĺpik im umožní lepší prehľad a viac času na únik.

Zo starých tehál môžete postaviť aj hotel, ktorý ocení užitočný hmyz a vašej záhrade moc pristane.

Inšpirácia pre vás

S tehál sa dá toho spraviť omnoho viac. Kliknite na obrázok a pozrite si galériu plnú skvelých nápadov.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com