Nakúpili najlepšie semená, perfektný substrát, nádoby a našli pre sadenice optimálne miesto. Medzitým pozorujú príliš pomalé klíčenie, pomalý rast, naťahovanie a krivenie sadeníc. Ako sa s tým vysporiadať?

Reklamy

Očividne niečo nie je v poriadku. Tento stav bude mať za následok nekvalitné, slabo rodiace kríky. Pokiaľ ich vopred nenapadnú choroby, ktoré povedú k úhynu sadeníc.

Na vidieku som po generácie stretával záhradníka, ktorý mi dal veľa zaujímavých záhradných nápadov. Má vlastný včelín, ktorý prevzal po dedovi. Paradajky pestujú vo svojej rodine už celé generácie a používajú metódu, ktorá ma ohromila jednoduchosťou a účinnosťou.

Na podporenie priesad paradajok stačí 1 lyžička pravého medu na 1 liter odstatej vody.

Med pre sadenice paradajok

Pridajte med do vody a premiešajte. Sadenice zalejte až ku koreňom. Dôležité je, aby bol med prírodný a mal izbovú teplotu.

Med, ako je už dávno známe, slúži záhradkárom ako stimulátor rastu. Je užitočný na zakorenenie nových sadeníc a stimuluje vývoj sadeníc.

Okrem toho pôsobí antisepticky a sadenice netrpia čiernou nôžkou, plesňou sadeníc ani hubovým ochorením, ktoré postihuje mladé sadenice rastlín vrátane paradajok.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!