Mnoho ľudí si ráno pripravuje miešané vajíčka alebo omeletu so zeleninou. Mnoho ľudí rovnako vyhadzuje obal od vajec bez toho, aby si uvedomili, ako veľmi prospešný môže byť nielen pre záhradkárov!

Reklamy

Táto cenná maličkosť sa vám na záhrade môže veľmi hodiť. Dokonca viac krát pri zahajovaní záhradnej sezóny. Šikovní záhradkári nezaháľali a vymysleli zmysel pre veci, ktoré by už inak dávno skončili v koši!

Dnes vám predstavíme jednoduché triky, ktoré používajú vynaliezaví záhradníci. Ak chcete tento rok udržať poriadok vo svojich záhradkách, pri sadení reďkovky, cesnaku, mrkvy alebo napríklad cibule použite túto radu!

Výsev semien do zeme

Príprava záhonov na sejbu je namáhavá a zodpovedná úloha, pretože klíčenie semien závisí od kvality vykonanej práce. A tak ako všetko, tak aj záhradka musí byť ako podľa obrázka: krásna, rovná ako pravítko a zároveň štedrá na úrodu!

Keď je pôda na siatie pripravená, je čas urobiť otvory pre semená. A aká to bude radosť pre záhradkára, ak ušetrite mnoho času a urobíte tucet otvorov jedným ťahom?! Na tento jednoduchý trik použite papierové obaly od vajec.

Všetko je dômyselné a veľmi jednoduché. Aby ste nestrácali drahocenný čas vyhĺbovaním otvorov na sejbu, vezmite si kartónový obal od vajec, priložte ho väčšími výčnelkami k zemi a zatlačte, aby sme do hliny vytlačili jamky. Tento trik použite na celý záhon.

Zostáva už len nasiať semená a počkať na prvé výhonky! Jednoduchší spôsob už nenájdete. Ak prilepíte kartón od vajec k doske a ešte navyše z rúčkou, potom sa príprava záhonov na jar stane vašou záľubou a bude to pôžitok.

Ale to nie je zďaleka jediný spôsob použitia obalov na vajíčka! Dávame vám do pozornosti niekoľko ďalších jednoduchých, ale užitočných možností použitia obalov na vajcia, ktoré budú užitočné ako v záhrade, tak v každodennom živote.

Nádoba na sadenice

Kartónové obaly od vajec sú perfektnou nádobou pre sadenice. Za prvé zaberajú veľmi málo miesta pri hustote sadenia a môžete ich umiestniť aj na parapety. Po druhe je veľmi málo pravdepodobné, že počas presádzania z takejto nádoby poškodíte rastline korene a nespomalíte tak ich rast o niekoľko týždňov.

Niekto vloží do zeme rastliny spolu aj z podnosom, čím rovnomerne oddelíte rastlinky od seba. Obal sa po chvíli začne rozkladať, čím dôjde k dômyselnému prehnojeniu pôdy. A v neposlednom rade zabráni prerastaniu buriny pri mladých rastlinkách.

Jednoducho v troch bodoch: netreba vytrhávať burinu, netreba mulčovať ani hnojiť, stačí vám iba voda!

Príprava kompostu

Obaly od vajec sú vynikajúce na výrobu kompostu, ktorý je pre záhradníctvo nevyhnutný! Správne pripravený kompost, ako iste viete, zvyšuje úrodnosť pôdy, zlepšuje jej štruktúru a pomáha vitalitu pôdy.

Krmítko pre vtáky

Ak patríte k priaznivcom, ktorým nieje život vtákov v zimnom náročnom období ľahostajný, môžete im pripraviť rýchle krmítko. Obal na vajcia, špagát a nejaké lahôdky – vtáčiky sú plné a vy máte dobrý skutok!

Materiál pre vaše tvorenie

Tieto tipy sú smiešne jednoduché, ale sakra účinné! Pozrite si, ako dokážete obaly od vajec pretvoriť na nádherné dekorácie pre váš dom, byt alebo kanceláriu! Nie odpadky, ale skutočný objav pre záhradkárov a šikovných ľudí!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: takprosto.cc