Poznáte to, polica v kuchynskej linke je vlastne veľká, ale keď tam naukladáte všetky drobnosti, po nejakej dobe vypukne chaos.

Reklamy

Chce to nejaké menšie poličky, ktoré by rozdelili jednu veľkú policu. Mrknite na rôzne chytré riešenia, vďaka ktorým udržíte doma poriadok.

Každá vec by mala mať svoje miesto, inak sa nevzhľadne povaľuje na linke či stole a vytvára dojem neporiadku v inak upratanom byte.

A ak je takých vecí viac… Asi najnáročnejším miestom na udržiavanie poriadku je kuchyňa, kde má každý doslova stovky vecí.

Vrecúška s korením, koreničky, rôzne ochucovadlá, suroviny, kuchynské náčinie – to všetko počas varenia používame a potom musíme aj upratať.

Regály a poličky do kuchyne

Riešením sú nielen organizéry do zásuviek, do ktorých pohodlne uložíme nože a príbory, ale dobrú službu urobia rôzne prídavné poličky, ktoré pomôžu udržať poriadok v rôznych menších aj väčších fľaštičkách a baleniach.

V kuchyni, kde kuchynská linka neponúka toľko úložného priestoru, zase nájdu uplatnenie doplnkovej regály a skrinky.

Ponuka na trhu je široká, takže nájdete regál skutočne do každého voľného kútika.

Výbornú službu vám urobia okrúhle otočné podstavce z rôznych materiálov a odlišných veľkostí (môžu byť aj viacposchodové), ktoré využijete ako v kuchyni na koreničky, omáčky či lieky, tak v kúpeľni na kozmetické prípravky.

Na ukladanie vecí je dobré myslieť už pri zariaďovaní kuchyne, takže kvalitné kuchynské štúdio by malo mať širokú ponuku organizérov a priehradok z rôznych materiálov.

Aj v prípade, že zakladače a doplnkové úložné priestory kupujeme dodatočne, hodí sa každý využitý centimeter. Je tak lepšie pred nákupmi všetko dôkladne naplánovať a premyslieť.

Do kúpeľne vodeodolné

Poriadok sa hodí aj v kúpeľni, kde musíte nájsť miesto na všetky kozmetické prípravky a tiež upratovacie prostriedky. Určite využijete organizér do sprchového kúta alebo vrecový organizér na drobnosti.

Ak máte málo miesta, nainštalujte ďalšiu poličku alebo kúpte menšiu či väčšiu skrinku.

Pri zaobstarávaní vhodných kúpeľňových doplnkov myslite na to, že musia byť odolné proti vysokej vlhkosti, ktorá v tejto miestnosti panuje. Vhodnými materiálmi sú nerez, sklo, keramika, ale aj plast.

Chytré vešiaky do spálne

V spálni sa zase musíme vysporiadať s veľkým množstvom oblečenia. Tým, ktorí majú malý šatník, sa budú hodiť rôzne vychytávky v podobe šikovných priestorovo úsporných ramienok, či už na nohavice, sukne alebo šatky.

Poriadok v zásuvkách pomôžu udržať organizéry, malé skrine zase priestorovo nafúknu závesné organizéry.

A pokiaľ je oblečenia skutočne veľa a miesta málo, skvelým pomocníkom sú vákuové vrecia, v ktorých oblečenie až zázračne stratí viac ako polovicu svojho objemu.

Organizéry do obývačky. A kam s papiermi v pracovni?

So šikovnými pomocníkmi si udržíte poriadok aj v obývacej izbe, kde vlastne rodina trávi najviac času.

Tu sa dostanú k slovu napríklad košíky na diaľkové ovládače či malé organizéry na všetky drobnosti.

Prehľad o veciach potom potrebujete aj v pracovni alebo v pracovnom kútiku, kde určite nechcete strácať čas neustálym hľadaním odložených vecí.

Všetky tie písacie a kancelárske potreby pomôžu skrotiť stolné či závesné organizéry s rôznymi priehradkami a šuflíčkami.

Inšpirácia pre vás

Pozrite si aj ďalších 70 skvelých nápadov, ako si zorganizovať vašu domácnosť tak, aby ste našli všetko čo potrebujete za každých okolností.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com