Uplynulý rok nie je jednoduchý pre nikoho, ale pre malých škôlkarov a školáčikov v prvej triede to bol určite rok plný sklamania. Na školu sa deti moc tešili, ale zatiaľ sa do nej skoro nepozreli.

Reklamy

A aj keď to vyzerá, že sa blýska na lepšie časy a do školských lavíc už konečne sadajú, možno sa im budú hodiť veselé maľované kamienky, ktoré im pomôžu s nahromadeným učením. Pustite sa do spoločného maľovania!

Ako maľovať na kamienky?

Na dokonale hladké kamienky môžeme maľovať či kresliť všetkým možným. Ak použijeme rovno akrylové farby, nemusíme už použiť žiadny krycí lak, akrylové farby po zaschnutí nešpinia a sú aj vodeodolné, na druhú stranu sú trochu drahšie. Môžeme preto maľovať aj obyčajnými vodovými farbami alebo temperkami, aké používajú deti v škole, a pomaľované kamienky po zaschnutí zastriekame bezfarebným lakom v spreji.

Množstvo ďalších nápadov ako aj postupov, tipov a trikov ako na to nájdete tu! Inšpirujte sa aj ďalšími nápadmi.

Náučná hra pre škôlkarov aj malých prváčikov

Pekná hra z krabičiek od zápaliek a malých kamienkov sa hodí pre úplne malé deti aj predškolákov. Škatuľky nemusíte zložito zháňať a čakať na vypotrebovanie zápaliek. Môžete ich zohnať aj čisté, bez škrkatiek na internete. Stačí zadať do vyhľadávača heslo „škatuľky od zápaliek“.

Pohrajte sa s písmenkami

Deťom môžete pripraviť aj veselú abecedu, pre skladanie prvých slov. Len nezabudnite, že samohlások budete potrebovať vždy väčšie množstvo ako spoluhlások.

Aj matematika môže byť hra

Malých matematikov určite potešia aj kamienky s číslami a daným počtom obrázkov.

Podobných hier s priraďovaním obrázkov alebo obyčajných bodiek k číslam môžete vymyslieť určite veľa, toto sú len nápady pre vašu inšpiráciu.

Ani lienky nemusia byť v matematike vždy sedembodkové! A možno im nebude vadiť ani na každej strane iný počet bodiek. Tak sa z lienok môžu stať aj hracie kamene pre obľúbené domino.

Kamienky pre prírodopis aj vlastivedu

Pre deti môžete pripraviť aj podobné poznávacie hry, pri ktorých si ani nevšimnú, že sa vlastne učia.

Pri maľovaní podobných kamienkov si možno aj rodičia budú musieť pripomenúť niektoré znalosti.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com