Použité palety nemusia nevyhnutne skončiť ako palivo. Pozrite si výber jednoduchých nápadov pre začiatočníkov, vďaka ktorým pre ne môžete nájsť ďalšie využitie.

Reklamy

DIY (Do It Yourself), či “Urob si sám“ je v poslednom čase čoraz väčším trendom. Výroba nábytku, domácich dekorácii, či praktických predmetov z paliet je jeho súčasťou a nových nápadov na webe každodenne pribúda. Na túto módu sa dokonca zamerali aj nábytkárske dizajnové štúdiá, ktoré vytvárajú vlastné kúsky.

Či už si trúfate pustiť sa do majstrovania “na vlastnú päsť“, alebo svoju túžbu vlastniť upcyklované výrobky, ktoré pozitívne prispievajú k ochrane životného prostredia zveríte do rúk profesionálov, svojou nápaditosťou pôsobia naozaj moderne.

Upcyklácia? Čo to je?

Je to spôsob tvorivého opätovného využitia vecí, pre ktoré by sme už ďalšie využitie nenašli a skončili by ako odpad. Týmto spôsobom meníme odpadové materiály, nechcené veci, či vedľajšie produkty do nových materiálov a produktov lepšej kvality a environmentálnej hodnoty. Na rozdiel od recyklácie tak do obehu dostávame lepší výrobok, než bol predtým.

Mnohé DYI výrobky z paliet, ktoré nájdete na webe sú však časovo alebo technicky náročnejšie, než sa na prvý pohľad zdá. Preto sme pre Vás vybrali niekoľko veľmi jednoduchých nápadov, ktoré zvládne aj začiatočník, avšak na kráse či štýlovosti im to neuberá.

Pozrite si na videu jednoduchú výrobu nástenného svietidla zo starej palety, pre ktorú sme už nenašli využitie. Pod videom nájdete množstvo ďalšej inšpirácie, ako sa „pohrať“ s paletami.

Ak sa vám video páči, prihláste sa odber kanála YouTube a sledujte najnovšie videá, ktoré pre vás pripravujeme.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com