Upratovanie si vždy radi zjednodušíme, a tak sa hodí každý nový účinný pomocník. Skúšali ste niekedy dobrú radu využitia Coca coly? A čo potom vo chvíli, keď jej účinky ešte zvýrazníme prídavkom mydla…

Reklamy

Aj keď by mal byť advent obdobím upokojenia a rozjímania, pre väčšinu z nás práve teraz vrcholí najväčší zhon z celého roka. V práci treba dorobiť všetko, čo sa nestihlo v priebehu celého obdobia, obchodníci a poštári sa nezastavia a ani v domácnosti ešte nie je všetko hotové, upratané a nazdobené tak, ako by sme si predstavovali.

A práve v takej chvíli príde vhod rada, ktorá môže aspoň niektoré práce výrazne zrýchliť a hlavne zjednodušiť. Necháte sa inšpirovať ľuďmi, ktorí to už vyskúšali?

Cola na všetko…

Nie je žiadnou novinkou, že Coca cola alebo aj iné colové nápoje dokážu v domácnosti doslova divy. Vynaliezavci ich používajú napríklad vo chvíli, keď je potrebné uvoľniť zahrdzavenú skrutku, ale väčšinou po nich siahneme v okamihu, keď je potrebné niečo vyčistiť.

Cola je sama o sebe dobrým prostriedkom, ale ak sa pridržíme pravidlá, že nič nie je také dokonalé, aby sa to nedalo vylepšiť, vznikne výnimočne účinná zmes, ktorá bude pracovať takmer sama.

Ešte lepšie?

Skúsime to tak trochu ako psík a mačička, keď piekli tortu zo samých dobrých vecí. Im sa to vtedy síce nepodarilo, ale tentoraz ide o iný prípad.

Do Coly, ktorú by sme s úspechom mohli využiť aj samotnú, pridáme na tenké plátky nakrájané alebo ešte lepšie nastrúhané mydlo. Akonáhle sa rozpustí, čo zistíte aj tak, že zmes prestane tvoriť penu, máme pripravené dokonalé čistidlo, ktoré v sebe kombinuje výhody oboch surovín – silu coly a odmasťovaciu schopnosť mydla.

V kuchyni aj v kúpeľni

Ako a kde môžeme domáci prostriedok na boj proti špine najlepšie využiť? Prakticky kdekoľvek, či už sa jedná o kuchyňu alebo napríklad kúpeľňu či toaletu. Cola s mydlom veľmi dobre a takmer bez práce vyčistí zašlý nerezový drez na riad a vráti mu lesk.

Stačí prostriedok naliať na miesta, ktoré chceme vyčistiť a pár minút počkať. Potom už všetko rýchlo spraví hubka a čistá voda na opláchnutie.

Trochu času a trpezlivosti

Rovnako ako pri dreze budeme postupovať aj v prípade čistenia toalety. Tu je ale vhodnejšie nechať prípravok pôsobiť predsa len o niečo dlhšie, ideálne cez noc.

Dáme si pozor, aby sme colu dostali aj do horšie prístupných miest a po niekoľkých hodinách nám bude stačiť kefa na čistenie WC zotrieť zvyšok čistidla as ním aj prípadné nečistoty.

Spláchneme a je hotovo – takmer bez práce. Rovnako môžeme ošetriť umývadlo alebo vaňu, nerezové vodovodné batérie a podobne.

Prevencia je najlepšia

Pokiaľ by sme sa chceli o toaletu starať priebežne, nie je nič jednoduchšie ako pripravenú zmes naliať do pollitrovej PET fľaše a opatrne do nej vytvoriť pár malých dierok.

Fľašu potom vložíme do nádobky na vodu a pri každom spláchnutí budeme mať istotu, že sa toaleta znova a znova čistí.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Ilustračný obrázok od Mico59 z Pixabay