Čím rýchlejší je rozvoj priemyslu, tým viac ľudí sa snaží dostať bližšie k prírode. Začnime sa obklopovať prírodou. Samozrejme nie doslovne, ale vytvorením príjemnej atmosféry, aj keď sme doma.

Reklamy

Táto túžba nie je len o tom žiť v dome, ktorý je postavený z prírodných surovín, ale tiež prísť s vhodným a estetickým dizajnom interiéru . Strom nás približuje k prírode asi zo všetkého najviac. Z tohto dôvodu sa náš nábytok vyrába hlavne z dreva.

A pritom vôbec nie je potrebné zmeniť váš domov na skládku dreva, pretože stačí oživiť známe prostredie zriedkavými prvkami, ktoré sú vyrobené z dreva a zapadajú do akéhokoľvek prostredia.

Je to v podstate jednoduché – potrebujete opracovaný kus dreva

Z výrezov dreva môžete vytvoriť masívne tácky a rôzne dekorácie. Každý už v obchode určite videl takéto tácky a pomyslel si: „Nie, to neurobíš doma sám.“ Ale toto je zlá odpoveď!

Prečo platiť za niečo, čo bez problémov dokážete s trochou inšpirácie vyrobiť sami?

Úžasné nápady na police, ktoré doplnia a ozdobia každý interiér!

Nevkusné prvky interiérových doplnkov ako nohy políc či stolov, podložky, držiaky alebo rámy zrkadiel dômyselne zakryjete drevenými prvkami.

A pravdepodobne ukážem tento pekný nápad svojmu manželovi, toto je to čo potrebujem do spálne!

Z malých vetvičiek je zaujímavé vyrábať vešiaky, rôzne police, háčiky. Takáto drevená dekorácia v interiéri vždy priťahuje pozornosť a vyvoláva záujem.

Konáre s priemerom 15 až 80 centimetrov narežeme na hrúbku 2 cm na píle. Každá kus z nich je jedinečný, pretože na „odrezkoch“ sú viditeľné letokruhy stromu, ktorých kontúry sa nikdy neopakujú.

S kôrou alebo bez nej sa odrezky používajú na dekoratívnu výzdobu interiérov a používajú sa takmer všade: na stenách, stropoch, na podlahách, na povrchových úpravách nábytku, v dizajne objektov a dekoráciách.

Pomocou vetiev zmeňte nočnú lampu na štýlový prvok interiéru.

Vyberte odrezky vetvičiek rovnakej hrúbky a pomocou lepidla ozdobte váš nočný stolík na nepoznanie. Z odrezkov môžete tiež vytvoriť originálny stojan na drobnosti.

A ešte dva užasne nápady, ako dekorovať odrezkami stenu v interiéri.

Takéto hodiny vyzerajú obzvlášť zaujímavé, ak má obvod odrezku nepravidelný tvar s kôrou na povrchu. Je pravda, že kôra musí byť pevná, pretože sa môže v priebehu času zhoršovať.

Čím náhodnejšie vyzerá drevená placka, tým zaujímavejšie budú hodiny!

Prírodný povrch konferenčného stolíka, kde je každý vzor jedinečný, vytvorí originálny kus nábytku. Toto bude dominantou vašej obývačky.

A nakoniec váza odsúdená na to, aby sa stala vrcholným a jedinečným doplnkom vo vašom dome.

Pozrite si aj ďalšie nápady, kde sa spojil kus dreva a šikovné ruky a zmente svoj domov na elegantné a pohodlné miesto na oddych a a načerpanie novej energie.

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!