Paletový nábytok sa teší dlhodobej obľube. Zďaleka nemusí byť len provizórnym riešením pri zariaďovaní bytu. Ak si dáme prácu s hľadaním zaujímavých paliet a ich spracovaním, môžeme svoj byt ozvláštniť skutočne unikátnymi kúskami.

Reklamy

Množstvo dreva, ktoré putuje svetom vo forme drevených paliet, je obrovské. Niet divu, že sa ho ľudia snažia najrôznejšími spôsobmi zužitkovať.

Výhodou je ľahká dostupnosť paliet aj ich nízka cena. A tak slúžia ako skvelý základ pre výtvory aj pre menej skúsených kutilov. Zatiaľ čo niektoré palety sa používajú viackrát, iné sú iba jednocestné.

Pokiaľ chcete palety použiť pre tvorbu nábytku, nemali by ste sa zaujímať len o cenu, ale predovšetkým o to, ako boli ošetrené. Prostriedok, ktorý bol pre ich ošetrenie použitý, vám prezradia znaky, ktoré sú na priemyselne vyrábaných paletách vypálené.

Pre stavbu nábytku a bytových doplnkov sa najlepšie hodia nové, ale aj staré europalety

Inšpirujte sa najlepšími nápadmi

Nábytok z paliet môžeme využiť nielen na záhrade, terase či balkóne, ale vlastne v celom byte. Hodia sa nielen k zariadeniu predsiene, ale výborne môže poslúžiť aj v kuchyni, obývačke, detskej izbe či spálni.

Najobľúbenejšie realizácie sme pre vás zhromaždili. Nechýbajú medzi nimi stoly aj konferenčné stolčeky, sedačky, postele, skrinky, knihovničky. Veľmi zaujímavo pôsobí tiež obloženie stien z atraktívne sfarbených driev:
Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com