Klasické obkladačky, mozaika, sklenené či laminované dosky … Možností, ako ochrániť stenu v kuchyni, je celý rad. Ak neviete, ktorú si vybrať, pozrite sa do našej galérie a načerpajte inšpiráciu.

Reklamy

Praskajúci omastok, špliechajúca voda a ďalšie nečistoty pri každodennej príprave jedla dokážu stenu v priestore medzi spodnými a hornými skrinkami kuchynskej linky v priebehu pár týždňov poriadne znečisť.

Preto je dôležité obložiť stenu tak, aby sa dala ľahko zotrieť a udržiavať čistá.

Obklad do kuchyne na 60 spôsobov

Ak teda rekonštruujete kuchyňu alebo sa napríklad len chystáte vymeniť starú kuchynskú linku, je dobré si včas premyslieť, ako priestor za linkou v budúcnosti ochrániť. Možností je hneď celý rad.

A my vás dnes s nimi zoznámime. Zároveň sa v našej veľkej fotogalérii, ktorá obsahuje cez 60 fotiek, môžete inšpirovať tým, ako tento problém vyriešili majitelia nehnuteľností z celého sveta.

Tapety a náter: Najlacnejšie riešenie

Asi najlacnejšou variantou je umývateľný náter alebo tapeta. Ich aplikáciu zvládnete svojpomocne, takže nemusíte platiť ani prácu profesionálneho remeselníka.

Musíte ale počítať s tým, že tieto varianty nie sú večné. Časté otieranie im príliš nesvedčí.

Za pár mesiacov či rokov tak budete musieť náter alebo tapetu obnoviť, čo obnáša vypratanie celej kuchynskej linky a zloženie kuchynských skriniek.

Obklady: Obľúbená klasika

Ďalšie, najčastejšie využívanou možnosťou sú potom klasické obklady. Výber už je v dnešnej dobe obrovský, ceny primerané. Ich nalepenie je síce o niečo zložitejšie ako vymaľovanie alebo nalepenie tapety, zručný kutil to ale tiež zvládne svojpomocne.

Nevýhodou sú však škáry medzi jednotlivými obkladačkami, ktoré sa zle otierajú a nečistoty sa v nich usadzujú.

MDF a ďalšie dosky: 100% praktické

Najpraktickejším variantom sú kompaktné veľkoplošné dosky. Tie kúpite v rôznych cenových reláciách.

Najlacnejšie a ľahko dostupné sú panely z tvrdého PVC a takzvané MDF (drevovláknité) dosky, potiahnuté laminátom. Vyberať môžete zo širokej škály rôznych dekorov od keramických obkladačiek až po motívy dreva.

Sklenené dosky a akryl: Luxusné varianta

Najdrahšie sú potom panely z tvrdeného akrylu a tiež sklenené dosky. Tie sa samozrejme udržujú najlepšie, navyše dodajú kuchyni moderný a luxusný vzhľad.

Z prípadného poškodenia nemusíte mať obavy. Sklo je tvrdené, vysoko odolné voči rozbitiu a tepelným vplyvom. Ich inštaláciu však treba zveriť do rúk odborníkov.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com