Všetci, ktorí vlastnia plynové horáky, majú problém s panvicami, na ktorých sa usádza veľa pripáleného tuku a sadzí. Jedna tableta ma zachráni od úmorného drhnutia a čistenia!

Reklamy

Odporúčame vyskúšať túto jednoduchú a veľmi účinnú metódu. Pomocou nej môžete ľahko odstrániť sadze zo spodnej časti panvice.

Čo teda použijeme? Tablety do umývačky riadu. Stojí za zmienku, že tento výrobok neobsahuje vo svojom zložení leptavé chemikálie a je úplne bezpečný, pretože je určený na umývanie riadu. Budete tiež potrebovať hrniec, do ktorého vložíte panvicu.

Na veľmi znečistené panvice použite jednu tabletu na liter vody.

Do hrnca nalejte vodu, povedzme 4 litre. Dajte hrniec na sporák a varte vodu. Vhoďte štyri tablety. Trochu znížte intenzitu plameňa, panvice ponorte pod vodu a varte hodinu.

Po uplynutí tejto doby je možné panvicu vybrať z kvapaliny. V dôsledku varu sa časť sadzí odstráni bez zásahu.

Jeho zvyšky možno odstrániť tvrdou stranou špongie.

Ak je v tejto fáze ťažké odstrániť povlak, použite kovovú drôtenku. Používajte ho však až v krajnom prípade, pretože na povrchu panvice zanecháva škrabance a povrch čistený drôtenkou je náchylnejšie na lepenie sadzí.

Po ukončení procedúry panvicu dôkladne opláchnite čistou vodou. Čistiaci roztok, ktorý zostal v hrnci, nevyhadzujte. Rovnakú vodu môžete použiť na čistenie iných panvíc alebo hrncov.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!