Prečo je doma viac viečok ako samotných boxov na potraviny? Našli sme 12 perfektných dôvodov, prečo ich nevyhadzovať!

Publikované: 3 februára 2023Prečítané: 2700Značky: , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Krabičky na potraviny sú veľmi praktické, pretože ponúkajú ľahkú možnosť, ako uchovať a prenášať potraviny. V každej domácnosti sa nejaké nájdu. V každej domácnosti však máme aj viečka, ktoré nepasujú na žiadnu nádobu!

Ako je to možné? Toto nevysvetlí nikto ale my máme pre vás 12 nápadov, ako tieto plastové viečka od boxov na potraviny ešte využiť.

Krabičky a dózy na potraviny rôznych tvarov a veľkostí sú šikovnými a obľúbenými pomocníkmi v domácnosti. Predstavujú veľmi jednoduchý spôsob skladovania a transportu potravín a mávame ich doma v kuchyni väčšinou dosť, aby boli vždy po ruke, keď ich potrebujeme.

Ale poznáme to zrejme všetci. Aj keď nevieme, ako je to možné, tak v okamihu, keď týchto praktických pomocníkov chceme použiť, máme po ruke len krabičky a viečka, ktoré k sebe nepasujú, jednoducho nejdú do páru. Je to podobné ako s ponožkami. Čo s nepárnymi plastovými viečkami ešte môžeme urobiť?

12 tipov, ako využiť tieto plastové viečka

Ako miska pod kvetináčiky

Plastové viečka sa hodia na zachytenie prebytočnej vody zo zálievky pod malé izbové kvety alebo predpestovanú sadbu zo semienok.

Žiadne upatlané ruky od nanuku

Počas teplých letných dní môže byť lízanie nanukov, hlavne u detí, hotový boj. Nie však s touto vychytávkou!

Provizórna náhrada zátky v dreze či umývadle

Ak nemôžeme práve nájsť zátku do drezu umývadla alebo vane, provizórnym riešením môže byť položiť na odpad mäkké plastové viečko a pustiť vodu. Tlak vody ho na odtok pritlačí, takže voda hneď tak nezmizne.

Kĺzaky na pohovke

Klasické nalepovacie kĺzaky nemusia vždy vašu podlahu ochrániť, hlavne keď sú nohy nábytku kovové.

Chladnička už nebude nikdy upatlaná

Že v chladničke musíme udržiavať stálu čistotu, o tom žiadna. Ide predsa o miesto, kde skladujeme potraviny. Občas sa však stane, že niečo odkvapne na poličku a ani si to hneď nevšimneme. Tu je priestor na uplatnenie plastových viečok – dávame ich pod všetko, čo by mohlo spôsobiť škvrny, neporiadok aj nepríjemný zápach. Keď sa viečka zamažú, stačí ich dať do umývačky a znova použiť.

Organizér na šperky

Praktické a jednoduché

Podnosy pod poháre so sladkými nápojmi

Prišla nečakaná detská návšteva a my by sme boli určite radi, aby ju prežila bez úhony aj doska stola. Rýchlym riešením je dať deťom pod poháre s limonádou farebné plastové viečka – a môžeme na ne napísať fixkou ich mená, aby si poháre vzájomne nepoplietli. Takto sa plastové viečka dajú použiť aj v lete za záhrade.

Žiadne rozbité poháre v umývačke

Jednoducho ich vložte medzi poháre a riziko rozbitia pohára v umývačke je zažehnané

Jednoduchý trik, aby zo štetca nestekala farba

Zvlášť pri maľbe stropu sa často ušpiníme. Ako nám môže pomôcť plastové viečko z dózy? Jednoducho vyrežeme uprostred viečka otvor, prestrčíme ním rukoväť štetca tak, aby viečko držalo na najužšom mieste rukoväte, teda nad rukou držiacej štetec. Na viečku sa zachytí stekajúca a odkvapkávajúca farba. Ale ani s takýmto štítom pri práci s farbou nad hlavou štetec radšej príliš nenamáčame!

Žiadne zauzľovanie vlny

Ak radi štrikujete alebo háčkujete, určite ste sa už stretli s motajucou sa vlnou. Vyrežte do mäkkého viečka nožom „X“ a prevlečte vlnu cez tento otvor.

Čistenie teflónového riadu

Teoreticky by sa na teflónovom a inom nepriľnavom povrchu nemalo nič prichytiť, ale z praxe vieme, že to také jednoduché nieje… V žiadnom prípade nesmieme použiť drôtenku a ostré predmety, ale skúsme do boja s pripáleninou vyraziť vyzbrojení starým plastovým viečkom.

Krájanie drobného ovocia

Položte na viečko akékoľvek drobné ovocie ako je napríklad hrozno alebo cherry paradajky. Priložte ho druhým viečkom a krájajte pomedzi viečka nožom. Rýchle, čisté a veľmi profesionálne.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: onegoodthingbyjillee.com

Zdieľať článok na socialných sieťach

Prečítajte si tiež

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!