S vianočnou výzdobou domu by ste nemali otáľať. Mnoho z nás síce zdobí stromček až tesne pred Štedrým dňom, ale ukazuje sa, že začať dekorovať príbytok už na začiatku decembra má veľké výhody. Pozitívne to ovplyvňuje našu psychiku, čo sa práve tento rok naozaj hodí!

Reklamy

Často sa čudujeme, prečo obchodníci zdobia obchody už v novembri. Smejeme sa, keď vidíme vianočné sladkosti už v októbri, má to ale svoj dôvod. Skorá príprava na sviatky vzbudzuje pozitívne pocity a je súčasťou šťastia, ktoré Vianoce prinášajú.

Radosť s prichádzajúcich Vianoc

Spomeňte si, ako sa vždy tešíte na dovolenku. To isté funguje aj pri Vianociach. Kým v lete si predstavujeme, ako budeme na pláži alebo v prírode, pred Vianocami si môžeme pomôcť dekoráciami, ozdobami aj stromčekom. Dostaneme tak priamo do bytu atmosféru, ktorú máme tak radi.

Výzdoba nám pomáha byť šťastnejší

Vianoce máme spojené so šťastím, pohodou, dobrým jedlom, odpočinkom. Nie je to niečo, čo práve v roku 2020 naozaj potrebujeme? Kým sviatky trvajú len tri dni a stromček upratujeme najneskôr 6. januára, nikto nehovorí, kedy presne máme vybaliť krabice s ozdobami. Môže to byť hneď s prvou adventnou nedeľou! Získame tak viac ako mesiac vianočnej atmosféry. Radosť sa násobí, keď si dekorácie pripravujeme vlastnoručne.

Vianoce nás vrátia naspäť do detstva

Sviatky si vždy najviac užijú deti. Veria na Ježiška a tešia sa na darčeky. Spomeňme si na seba, ako sme boli nadšení z každých sviatkov. Vianoce nám v dospelosti prinášajú spomienky a vzbudzujú nostalgiu. Ostatne nostalgické dekorácie sú jedným z tohtoročných trendov. Tak sa nebojte pred sviatkami trochu zaspomínať na pekné časy v detstve.

Aj okolie vás bude mať radšej

Ľudia, ktorí zdobia svoj domov pred Vianocami, sú obľúbenejší. Okolie ich vníma prívetivejšie a považuje ich za milšie osoby. Takže ak chcete urobiť dojem na susedov, vianočný veniec na dverách alebo hviezda v okne zafungujú!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Foto: pixabay.com