Jar sa blíži a každý správny záhradník a kutil už sa jej nemôže dočkať. Až to počasie dovolí, vyrazte na záhradu. Prehľadali sme internet a našli pre vás super triky, ktoré vám uľahčia život a spríjemnia práce na záhrade.

Reklamy

Prevzdušnenie trávnika pomáha priechodu vody, živín a vzduchu do pôdy a tým sa zlepšuje zdravie a odolnosť trávnika. Naviac sa zefektívni zalievanie, pretože dochádza k menšiemu výparu. Tráva má silnejšie a hlbšie korene a viac potom vydrží.

Poriadne prevzdušnený trávnik potom môžete ľahko zalievať pomocou vlastnoručne vyrobeného rozstrekovača.

Záhradná hadica je jeden z najdôležitejších záhradných nástrojov. Keď je ale zle namotaná, nie je to moc na prospech. Pritom vyrobiť hadicový držiak je jednoduché, napríklad recykláciou deravého vedra.

Využiť možno aj starý disk z auta. Stačí pekne nafarbiť a prirobiť na stenu.

Takýto držiak na čižmy môže stať niekde v rohu.

Nielen čižmy, ale aj pracovné topánky sa môžu poriadne zašpiniť od blata. Ak ich budete potrebovať vyčistiť, zvládne to za vás tento čistič na topánky.

Náradie v garáži väčšinou stojí v jednom kúte, a keď nejaký nástroj potrebujete, horko ťažko ho hľadáte. S týmto stojanom budete mať v náradí vždy poriadok.

Predchádzajúci stojan je skvelý, ale zaberie veľa miesta. Ak máte v dielni či garáži voľnú stenu, možno dáte prednosť stojanu, ktorý žiadne miesto nezaberie.

Ešte jeden variant „organizéra“ …

Pod stropom v dielni, či garáži je vždy dosť miesta. Využijete ho s týmto jednoduchým fígľom.

Geniálny spôsob, ako schovať kľúče od domu, keď ich nemôžete vziať so sebou. Kľúč pod rohožkou či pod kameňom už totiž poznajú úplne všetci zlodeji.

Nebaví vás stále vstávať a prikladať do ohňa pri pečení špekačiek? S takým samoobslužným prikladačom vystačíte až 14 hodín. Na tom upečiete pokojne prasiatko.

Povedzme si to na rovinu – urobiť jamku na semienko nie je ťažké, ale sú medzi nami ľudia, ktorí chcú mať všetky sadeničky rovnako ďaleko od seba. Lata a korkové štuple im v tom pomôžu.

Pri práci na záhrade potrebujete veľa rôznych nástrojov. Aby ste stále nemuseli behať do dielne či garáže, oplatí sa vám podobný nosič.

Burina je neúprosný nepriateľ. Vyrastie všade a zbaviť sa je dá veľa práce. Alebo snáď nie? Tento trik vraj pomáha.

Najjednoduchší spôsob, ako premeniť trávnik na záhradu.

Uľahčite si život aj pri pestovaní jahôd či uhoriek. Naučte sa otvory pre rastliny sami vypaľovať.

Pokiaľ máte malú záhradu a pritom by ste chceli nejakú tú zeleninu či bylinky sami vypestovať, stavte na vertikálne záhony. Tie je totiž možné umiestniť napríklad na plot, ktorý vás oddeľuje od susedov.

Jahody vám môžu rásť pokojne zo stropu altánku či pergoly.

A keď už sme pri tom, paradajkám sa dobre darí, ak rastú hore nohami. Teda vlastne koreňmi.

Existuje mnoho spôsobov, ako skladovať vlastnoručne vypestovanú zeleninu, ale s priestormi môže byť niekedy problém. Ak vám miesto dochádza, môžete si vytvoriť ďalšiu „pivničku“ zo starej chladničky.

Doma vypestovaná zelenina je najlepšia, pretože najlepšie chutí a viete, že nie je hnojená chemikáliami. Na druhú stranu ju pred použitím musíte poriadne umyť. K tomu perfektne poslúži takýto drôtený košík.

Chováte sliepky a chcete im dopriať pohyb, ale bojíte sa o záhony? Týmito tunelmi im umožníte voľný pohyb, ale zelenina bude v bezpečí.

Tieto lacné a chytré triky na malé skleníky si skrátka zamilujete.

Malý fóliovník ešte raz. Fľaša poslúži, kým rastlina nebude dostatočne veľká, aby prežila.

Aby ste si vypestovali vlastné zemiaky, vôbec nemusíte mať záhon.

Recyklované krmítko ponúka dokonalú vtáčiu hostinu.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com