Použila som toto hnojivo na moje žlté uhorky a oni ožili len ze jednú noc. Tento rok ešte nedávam úrode zbohom

Publikované: 12 augusta 2024Prečítané: 284Značky: , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Je jednou z najobľúbenejších rastlín, ktoré pestujú aj začínajúci záhradkári. Každý miluje túto čerstvú a šťavnatú zeleninu, ktorú možno pridať do šalátov, občerstvenia a iných jedál.

Aby vás však uhorky potešili bohatou úrodou, potrebujete správnu a starostlivú opateru, najmä v auguste, keď môže byť počasie pre rastliny nepredvídateľné a nepriaznivé.

Hnojenie je jedným z najdôležitejších prvkov starostlivosti o ne, najmä po úmorných horúčavách. Po takýchto extrémnych poveternostných podmienkach potrebujú rastliny ďalšie živiny, aby mohli pokračovať v produkcii a nestratili svoj výnos.

Prírodné hnojivo na revitalizáciu uhoriek

Prirodzené prihnojovanie mliekom je jednoduchý a účinný spôsob, ako dodať uhorkám potrebné živiny. Mlieko obsahuje veľa užitočných prvkov, ako je vápnik, draslík, fosfor, aminokyseliny a kyselina mliečna, ktoré priaznivo pôsobia na rast a vývoj rastlín.

Mlieko zrieďte teplou vodou v pomere 1:5 (1 diel mlieka a 5 dielov vody). Výsledný roztok sa môže naliať na pôdu okolo rastlín alebo použiť na zavlažovanie.

Ďalšou možnosťou je zmiešať mlieko s nejakou nízkotučnou kyslou smotanou alebo jogurtom. Tento liek bude pre uhorky ešte výživnejší a pomôže im lepšie zvládať stresové situácie.

Môžete použiť aj tento recept. Mlieko zmiešame s teplou vodou v pomere 1:3 a pridáme trochu cukru. Táto zmes sa môže použiť aj na zalievanie skrátených záhradných rastlín.

Uhorku kŕmte týmto roztokom raz za 7-10 dní, najmä v období intenzívneho rastu a násadenia plodov. Pamätajte, že kŕmenie mliekom prospeje najmä rastlinám po extrémnych poveternostných podmienkach, keď sú uhorky stresované a potrebujú dodatočnú podporu.

Múčnatka môže byť škodlivá aj pre uhorky. Ak sa choroba už rozbehla a uhorka už odkvitla, na ochranu pred ňou nemožno použiť chemikálie.

Používame nasledujúci prípravok: 100 g mydla na pranie; 1 čajová lyžička farmaceutického jódu; 2 lyžice sódy bikarbóny. Uvedené látky je potrebné rozpustiť v desiatich decilitroch vody a následne nastriekať na listy.

Postup sa vykonáva týždenne, kým sa krík úplne nezahojí. Zvyčajne stačí 3-5 ošetrení. Tento prostriedok je vhodný aj na ošetrenie múčnatky paradajok.

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!