Posuvné dvere sa hodia v podstate do každého interiéru, s výnimkou priestorov, ktoré treba mať zvukovo či tepelne izolované. Oproti klasickým otočným dverám nezaberajú pri otvorení žiadne miesto, a navyše pôsobí čistým, elegantným dojmom.

Reklamy

Systémy posuvných dverí v zásade delíme na dva základné druhy. V prvom prípade ide o tie, ktoré sa zasúvajú do tzv. stavebného puzdra vybudovaného v stene. Kvôli stavebnej náročnosti ich ale nemožno inštalovať všade. Puzdrá nemajú nosnú funkciu, takže ich nemôžete budovať v nosných múroch. Na problém narazíte aj u tenkých priečok, kam sa puzdro nemusí zmestiť.

Druhým typom posuvných dverových systémov sú dvere, ktoré sa posúvajú po stene. Ich nespornou výhodou je jednoduchá montáž a nižšia cena. Nosnú koľajnicu je možné inštalovať ako pohľadovú – koľajnice v tom prípade bude vidieť a bude zároveň fungovať aj ako dizajnový prvok – alebo skrytú. Skrytý posun umožňuje spojenie dvoch alebo aj viacerých krídel do kaskády alebo synchrónneho zatvárania dvojkrídlovom prevedení, čo pri pohľadovej koľajnice nie je možné.

Ak zvažujte prerábať interiér a zároveň výmenu dverí, určite si nenechajte ujsť tieto skvelé nápady, ako by sa dali posuvne dvere spraviť možno aj u vás doma.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!