Poslúchol som suseda a PRIPRAVIL som pre moje FIALKY túto ovocnú šťavu! KVITNÚ ako bláznivé po celý rok!

Publikované: 2 februára 2024Prečítané: 6027Značky: , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Fialky sú mimoriadne pôvabné kvety, ktoré vyzerajú pôsobivo na pozadí iných črepníkových rastlín. Fialkám sa veľmi často nechce púšťať nové púčiky a my nevieme, ako im pomôcť. Táto metóda s domácou ovocnou šťavou ich postaví na nohy.

Mnoho ľudí si neuvedomuje, ako sa správne starať o fialky, ktoré rovnako ako iné izbové rastliny potrebujú vhodné podmienky na rast.

Veľmi často im chýba nielen voda či prístup k svetlu, ale predovšetkým minerály. Vďaka tomuto lacnému hnojivu začnú fialky kvitnúť v trsoch.

Ako pripraviť výživnú ovocnú šťavu pre fialky?

Už dávno je známe, že ovocie je najlepší a najzdravší produkt a zároveň nestojí takmer nič. V prípade pestovania fialiek poslúžia rovnako dobre a len sa ho treba naučiť správne používať na starostlivosť o tieto izbové rastliny.

Fialky, ktoré chradnú, potrebujú obrovskú injekciu  fosforu a draslíka a nájdeme ich v nenápadných ovocných šupkách, ktoré väčšina z nás vyhodí.

Nemá zmysel kupovať hotové živiny, ktoré majú fialky resuscitovať, keď máme vo vlastnej kuchyni niečo oveľa lepšie! Táto metóda je predovšetkým efektívna, ale aj lacná, čo znamená, že už raz zakúpené jablká môžete znova použiť.

Pri tejto metóde ide najmä o šupky, ktorým môžeme dať nový zmysel, pokiaľ ich nemáme v úmysle konzumovať. S malým úsilím a nákladmi vytvoríme vitamínový ovocný nápoj, ktorý stimuluje fialky ku kvitnutiu.

Domáca šťava pre fialky

Na jeho prípravu budete potrebovať vysokú nádobu a mixér, vďaka ktorému ľahko získate konzistenciu domáceho nápoja vhodného pre fialky.

Jablkové šupky zmiešané s vodou sa rýchlo začnú podobať na známu penu, ktorú potrebujeme rozriediť v pomere 1:1 s vodou a následne zaliať fialky.

Pri tejto metóde je dôležité použiť prípravok na rastliny v črepníkoch do niekoľkých dní , pretože inak sa začne rýchlo kaziť.

Ak chcete, aby bol fialkový kondicionér vždy pripravený na použitie, vysušte jablkové šupky v rúre. Vďaka tomu ich ľahko rozdrvíte na prášok , ktorý môžete nasypať do kvetináčov s fialkami a inými izbovými rastlinami.

Ak chcete posilniť ich účinok, pridajte do ovocného prášku 1 čajovú lyžičku kávy a rýchlo uvidíte, ako bravúrne ste svoje kvety zachránili.

Jablkové šupky nie sú len lacným hnojivom, ale aj prírodným a bezpečným produktom na domáce čistenie!

Zdroj fotografií: © Pixabay | AnitaBozic

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!