Zaujímali ste niekedy či je pre pre vaše telo dobré piť kefír? V kombinácií s týmito surovinami si viete doma pripraviť nenahraditeľný životabudič!

Reklamy

Snáď každý vie, aké výhody prináša kefír pre naše telo. Vzhľadom na všestrannosť tohoto nápoja sa dá z neho pripraviť obrovské množstvo jedál a nápojov. Kefír môže byť aj chutný.

Dnes si o ňom povieme niečo viac. V tomto článku sa dozviete zoznam najdôležitejších výhod fermentovaného mliečneho výrobku. Tiež sa dozviete výber neobvyklých nápojov z kefíru, ktoré vás prekvapia svojimi neobvyklými vlastnosťami. Kefír sa dá okrem iného použiť k príprave veľkého množstva pokrmov.

freepik / freepik.com

Piť kefír je zdravé

Najskôr si teda pripomeňme, aké vlastnosti má kefír. Sme si istí, že si nie ste vedomí všetkých užitočných vlastností tohto produktu. Vedeli ste napríklad, že kefír vám môže pomôcť predchádzať únave? Inými slovami, po práci môžete prísť domov a relaxovať nielen pri šálke kakaa, ale aj pri kefíre. Prečo?

Kvôli vysokému obsahu probiotík a vitamínov odporúčajú odborníci pitie kefíru predovšetkým ľuďom v zrelom veku. Takže preto.

Účinný spaľovač tukov

Mimochodom, kefír sa dá použiť na prevenciu zubného kazu a na posilnenie imunitného systému . Okrem toho sa mu podarilo stať sa jedným z najvyhľadávanejších produktov na spaľovanie tukov. Pokiaľ ide o stratu pár kilogramov navyše (a to je po sviatkoch obzvlášť dôležité), v hlave sa mi okamžite objaví myšlienka na kefír.

Všetko to však nie je také jednoduché. Aj keď chcete schudnúť, nezabudnite, že strava musí byť vyvážená. Nemôžete piť iba kefír a čakať na zázrak. Vášmu telu teda nielen prospejete, ale naopak, môže mu aj ublížiť. Denná norma kefíru pre dospelého človeka by nemala presiahnuť 200-400 ml.

Nápoje z kefíra

Aby ste nejako oživili dennú stravu, môžete zahrnúť do vášho jedálnička nielen kefír samotný, ale môžete si pripraviť aj neobvyklé nápoje z kefíru . Pripravili sme pre vás až 3 možnosti, z ktorých si môžete vybrať. V závislosti od kombinácie kefíru s inými zložkami sa menia aj prospešné vlastnosti nápoja.

Kefír s pohánkou

dieta_23 / instagram

Nie, nie, nejde len o pohár kefíru a tanier pohánkovej kaše. Toto je skutočný kefírovo – pohánkový koktail ! Pomôže vám očistiť telo od všetkého nepotrebného a zrýchli váš metabolizmus. Preto bude možné rozlúčiť sa s kilami navyše.

Určite to vyskúšajte, efekt vás milo prekvapí! Kefírová a pohánková múka čistia črevá a cievy, normalizujú metabolizmus a pankreas a znižujú hladinu cukru v krvi. Skutočný liek!

Budete teda potrebovať kefír s nízkym percentom tuku a pohánkovú múku. Zmiešajte 200 ml kefíru a 1 polievkovú lyžičku. pohánkovej múky. Lúhujte nápoj 2 hodiny, potom ho premiešajte a vypite. Mimochodom, pohánková múka sa dá pripraviť doma. Za týmto účelom osušte obilniny na suchej panvici. Ďalej ich stačí zomlieť v mlynčeku na kávu a preosiať. Hotovo!

Kefír s korením

eloizasnails / instagram

A čo slaný nápoj z kefíru ? Prekvapí vás nielen svojou neobvyklou chuťou, ale pomôže tiež normalizovať tráviace procesy. Varenie trvá len pár minút. Stačí zmiešať 250 ml kefíru, 0,5 lyžičky strúhaného zázvoru a škorice. Pridať môžete trochu červenej feferónky, doslova na špičke noža. Na zvýšenie účinku môžete tekutinu vyšľahať mixérom. Ale toto je voliteľné.

Kefír s cviklou

wirestock / freepik.com

Váš tráviaci trakt sa vám poďakuje za taký výživný nápoj. Budete potrebovať 150 g varenej repy, pár vetvičiek kôpru a pár kúskov zelenej cibule. Všetky ingrediencie zomelieme mixérom a zmiešame s 250 ml kefíru. Nezvyčajná domáca droga je pripravená!

Teraz už viete, ako môžete zdokonaliť chuť kefíru . Dúfame, že vás tieto recepty nevystrašili, ale naopak zaujali. Ak ste už niečo podobné vyskúšali, určite sa podeľte o svoje dojmy v komentároch.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!