Po odkvitnutí nastriekam paradajky týmto dopingom. Rastlinu doslova zasype chutnými plodmi

Publikované: 18 júna 2024Prečítané: 16445Značky: , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Počas kvitnutia paradajok vyžadujú rastliny zvýšenú výživu, aby mali silu na pestovanie veľkého množstva plodov.

Dnes vám prezradím, čím kŕmim svoje paradajky počas kvitnutia v júni. Akonáhle sa na kríkoch paradajok začnú vytvárať púčiky, je to signál, že rastlina vyžaduje zvýšený obsah fosforu a draslíka v pôde.

Okrem toho je hlavným prvkom pre rastliny počas kvitnutia draslík. Ak v danom čase kríkom chýba draslík, potom bude rásť len málo paradajok, navyše bez dostatočného množstva draslíka bude chuť paradajok jalová.

V júni vyrábam jednoduché 2-zložkové hnojivo na kvitnúce paradajky. Prvým je klasické hnojivo, ktoré má každý záhradkár – azofoska. Vynikajúce hnojivo, obsahuje vo vode rozpustný fosfor, draslík a dusík.

Všetky 3 prvky sú prezentované v ľahko stráviteľnej forme pre korene rastlín a sú vhodné pre všetky typy pôdy.

Ak azofosku nebudete nadužívať, v plodoch rastlín sa nehromadia dusičnany ani iné škodlivé látky, nemusíte sa teda obávať, že by boli vaše plody nasiaknuté chémiou. Na 10 litrov vody budete potrebovať 1 polievkovú lyžicu hnojiva.

Druhou zložkou je síran draselný. Toto hnojivo obsahuje draslík, ktorý je ľahko stráviteľný koreňmi rastlín, čo sa dobre hodí k azofoske.

Kompozícia neobsahuje chlór ani iné škodlivé nečistoty a je vysoko rozpustná vo vode. Síran draselný zlepší nastavenie paradajok.

Hnojivo navyše zníži opadanie kvietkov. Na 10 litrov vody budete potrebovať 1 polievkovú lyžicu síranu draselného.

Zmiešajte hnojivá a ošetrite kríky 1 liter pri koreni po zalievaní. Len 1 takéto prihnojenie počas kvitnutia stačí na zvýšenie celkovej úrody o 20-30%.

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!