Pre milovníkov farieb je tu najkrajšie obdobie v roku. Stromy sa prezliekajú z jednotvárne zelených tónov do pestrých odtieňov žltej, oranžovej a hnedej farby.

Reklamy

Bola by škoda nevyužiť padajúce lístie pre najrôznejšie tvorenie a dekorácie. Niektoré zvládnu deti samy, s ďalšími budú potrebovať trochu pomôcť.

Využite listy ako šablónu pre dokonalé obrázky

Nazbierajte si v parku alebo pred domom rôzne druhy listov a vyberajte predovšetkým tie s výrazným žilkovaním. Listy by nemali byť príliš suché a pokrútené, aby nepraskali.

Doma si pripravte obyčajné kancelárske papiere a voskovky alebo ešte lepšie olejové pastelky. Listy položte pod papier a jemnými ťahmi, položenou voskovkou, prechádzajte po listoch. S pomocou prírody vám tak vznikne priamo umelecké dielo hodné zarámovania.

Nákupná taška s odtlačkami listov

Opadané listy môžete využiť aj ako krásne pečiatky. Štetcom na ne naneste trochu farby na textil a potom už len stláčajte a otláčajte nielen na bavlnenú tašku, ale napríklad aj na tričká.

Jesenné koláže z listov

Deti mávajú veľkú predstavivosť, a tak ich podobné tvorenie z listov bude určite baviť. Pripravte si nazbierané farebné listy v čo najširšej palete farieb a tvarov, nechajte ich pár dní lisovať vložené do kníh a potom sa dajte do vymýšľania a zostavovanie. Nakoniec môžete listy nalepiť na papier disperzným lepidlom typu Herkules.

Nápady, ako z listov vytvoriť celú zoologickú záhradu, sa budú určite hodiť.

Venčeky na stenu aj na dvere

Nazbierané listy najprv nechajte pár dní lisovať, vložené do kníh, pretože inak by sa pri schnúti nepekne krútili a bolo by rýchlo po paráde. Až potom ich nalepte na kruh, vystrihnutý z papiera, obyčajného kartónu alebo z papierového tanierika.

Svietniky z pohárov na zaváranie

Opäť využite listy, ktoré už máte vopred nazbierané a vylisované, ale nie úplne vyschnuté, aby pri práci s nimi nepraskali. Poháre natrite disperzným lepidlom, naneste listy a na ne naneste ďalšiu vrstvu lepidla. Lepidlo sa po zaschnutí spriehľadní a listy budú ako zalakované.

Závesy z povoskovaných listov

Pri schnúti sa lístie krúti a neskôr praská. Tomu môžete zabrániť nanesením vrstvy vosku. Obyčajnú bielu sviečku nechajte rozpustiť vo vodnom kúpeli. To znamená, že plecháčik sa sviečkou postavíte do kastrólika s vodou a necháte pomaly zahrievať na sporáku.

Do roztaveného vosku potom opatrne namáčajte jednotlivé listy a tie potom nechajte zaschnúť, najlepšie na kovovej mriežke, ale pokojne aj na papieri na pečenie. Povoskované listy zaveste do okna alebo využite na najrôznejšie dekorácie.

Vytvorte aj listy z papiera

Jesenné dekorácie môžete s deťmi vytvoriť aj z farebných papierov, z ktorých listy vystrihnete. Budú oveľa trvácnejšie a pri ich tvorení vznikne aj oveľa menej neporiadku.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com