Perfektné cesto na domáce PIROHY pripravíte veľmi JEDNODUCHO! Pridajte do receptúry túto TAJNÚ ingredienciu!

Kulinárske chute môžu byť veľmi odlišné, no väčšina z nás na pirohy reaguje s nadšením. Alebo sa radíte k tým, ktorí ich moc nemusia? Vyskúšajte tento recept, možno zmeníte názor!

Reklamy

Pirohy nesmú určite chýbať ani na vianočnom stole. Ich namáhavé modelovanie si vyžaduje veľa času a práce, no efekt odmení vynaloženú námahu. Najmä ak zavedieme malú zmenu v recepte na ne.

Ako pripraviť dokonalé cesto na pirohy?

Pirohy nám pripomínajú detstvo, bezstarostné, chutné večere u starej mamy a blažený pocit sýtosti a pokoja. Niet divu, že ich jeme s chuťou pri každej možnej príležitosti. Jedna z najbližších už čoskoro. Samozrejme, hovoríme o Štedrom dni a Vianociach.

Podľa zvyklostí, ktoré v danej rodine panujú, sa na stole môžu objaviť pirohy sladké alebo plnené kapustou a hríbmi. Samozrejme, ručne vyrobené členmi domácnosti. Kupované tu nemajú priestor.

Tajomstvom je ich starostlivé prevedenie, do ktorého vložíme celé srdce. Ale to nie je všetko. Sú tu ešte dve tajné ingrediencie a zmena receptúry. Umožňujú vám získať tie najchutnejšie pirohy na svete.

Ba čo viac, ich pridanie priaznivo ovplyvní aj konzistenciu cesta. Bude sa dobre držať a po varení zostane pružné a elastické! Čo viac si priať? Jedine dokonalá plnka, ale o tom inokedy.

Recept na cesto na pirohy je asi najjednoduchší recept na svete. V základnej verzii pozostáva len z múky a vody. Niektorí do nej pridávajú aj vajíčko alebo soľ. Navrhujeme nahradiť teplú vodu ohriatým mliekom.

Táto nenápadná prísada dodá pirohom lahodnú, hlbokú chuť a dokonalú textúru. A ak pridáte lyžičku rozpusteného masla, bude to poézia.

Takéto cesto sa bude nielen ľahšie miesiť a formovať. Pirohy sa pri varení nerozpadnú. Rozdiel bude aj v chuti. Fanúšikovia pirohov tento trik ocenia. Možno si ich obľúbite ešte viac.

Zaujímavým, jednoduchým a efektným, no málo používaným nápadom je pridať korenie do cesta na pirohy. Nikto by nepovedal, že cesto musí byť neutrálne a poskytnúť zázemie plnke, ktorá hrá prvé husle. Alebo by to teraz mohlo byť naopak? Vsadiť na chuťovo neutrálnu a jemnú plnku?

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

2023-11-21T23:16:42+01:00Tags: , , , , |

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho zo svojimi priateľmi!

Go to Top